یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرد:

درآمد کشاورز از هر هکتار باید 50 میلیون تومان باشد

H_168.jpg

کاج پرس: 4/05/1401

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه همه گندم تولیدی کشاورزان باید خریداری شود تا نیاز به واردات به حداقل برسد گفت:‌باید در این زمینه مطالبات گندم‌کاران به موقع پرداخت شود که انگیزه آنها برای تولید بیشتر شود.

عارف نوروزی رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) امروز در همایش آغاز سال زراعی جدید با عنوان طرح جهش تولید در دیم‌زارهای کشور، افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید تمام تلاش خود را صرف کند تا خرید تضمینی گندم از کشاورزان به طور کامل انجام شود و مطالبات آنها هم به موقع پرداخت شود.

وی گفت: دولت باید تمام تلاش خود را صرف خرید گندم از داخل کشور کند و تولید جایگزین واردات شود که در این صورت تعادل ارزی هم صورت خواهد گرفت. اگر ما می‌توانیم با توانمندسازی کشاورزان داخل نیاز خود را تأمین کنیم، چه نیازی به واردات از کشورهای دیگر است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: بدیهی است اگر کشاورزان پول محصول خود را به موقع دریافت کنند، آنها هم پا به پای مسؤولان در عرصه تلاش خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با وجود خشکسالی‌های پارسال و امسال که تقریبا کم سابقه بوده، گفت: در عین حال وضعیت تولید در این شرایط آب و هوایی خوب بوده است،‌ این میزان تولید در این شرایط بعید به نظر می‌آمد، اما چون همت و تلاش بود و خداوند نیز کمک کرد، این تولید محقق شد.

به گزارش فارس، صحبت‌های رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی در مورد افزایش تولید گندم در سال جاری است که طبق پیش‌بینی‌ها تاکنون حدود 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.

نوروزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:‌همه مسؤولان کشور مأموریت‌هایی دارند که باید به خوبی عمل کنند و این پسندیده نیست که یک مسؤول خودش هم منتقد باشد، در حالی که هر کدام به مأموریت‌های محول خود عمل کنند گره‌ها باز خواهد شد.

وی اضافه کرد:‌در اجرای طرح دیم‌زارها اگر درآمد کشاورز در هر هکتار از 12 میلیون تومان به 50 میلیون تومان برسد، در حقیقت ما توانسته‌ایم، آنها را توانمند کنیم و این مأموریت خوبی است که باعث مهاجرت معکوس خواهد شد.

نوروزی ادامه داد: با توجه به تحقیقی که در 70 هزار روستا انجام شده از سال 1326 تا کنون دو سوم آنها یا به شهر تبدیل شده‌اند و یا خالی از سکنه شده‌اند، یعنی سیمای روستایی خود را از دست داده‌اند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به دو مأموریت اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت:‌ امنیت غذایی و تأمین دارو از برنامه‌های اصلی این ستاد است که گام به گام موارد از پیش‌رو برداشته شده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، وی در پایان تأکید کرد:‌توسعه آبزی‌پروری در کشور یکی از اقدامات مهمی است که می‌تواند امنیت غذایی کشور را ارتقاء بخشد و باید در این زمینه سرمایه‌گذاری و تلاش بیشتری شود......... .... . -کد 168 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .