یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تمام تداخلات اراضی ملی کشور با مستثنیات تا پایال سال ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد

H_174.jpg

کاج پرس: 4/05/1401

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: بر اساس ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی بایستی تا پایان سال آینده تمام تداخلات اراضی ملی با اراضی مستثنیات به پایان برسد.

صفدر نیازی شهرکی در همایش سراسری مدیران امور اراضی کشور که در دهکده ورزشی چهارباغ استان البرز برگزار شد، افزود: قانون اصلاحات ارضی در سال ۱۳۴۰ و قانون ملی شدن اراضی در سال ۱۳۴۱ ابلاغ شد که این دو قانون با هم اجرا شدند که در بعضی عرصه‌های زمین وزارت اصلاحات ارضی وقت، نسق زراعی برای مردم صادر کرد.

وی اظهار داشت: از همان زمان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کنونی هم برای بخشی از اراضی سند ملی صادر کرد که اختلاف مردم و دولت از ۶۰ سال پیش آغاز شد که به مرور کمیسیون‌های ماده واحده ای تشکیل شد که در آن‌ها توسط قاضی رای برای شخص معترض صادر می‌شد.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی نیز برای رفع این مشکل ماده واحده ای در مجلس به نام ماده ۵۴ تصویب کرد که طبق آن مقرر شد به وزارت جهاد کشاوزی اجازه داده شود که وزیر جهاد کشاورزی، معاون و رییس سازمان امور اراضی، مدیرکل منابع طبیعی، ثبت و اقتصاد و دارایی و یک کارشناس دیگر کل پلاک‌ها را بررسی کنند.

 

* ۶ هزار پلاک رفع تداخل شد

نیازی با اشاره به اینکه در کل کشور حدود ۱۰۰ هزار پلاک اصلاحات ارضی داریم که در بیشتر آن‌ها اصلاحات ارضی صورت گرفته، افزود: استنباط این است که بخش زیادی از آن‌ها دارای تداخل با ملی شدن داشته باشند.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار موجود تا سال ۱۳۹۴، ۵۴ هزار پلاک در سراسر کشور دارای تداخل است که پس از این سال تاکنون ۶ هزار پلاک در کشور رسیدگی و رفع تداخل انجام شده که ۵۰۰ پلاک آن از ابتدای سال جاری انجام شده است.

رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: به منظور رفع تداخل اراضی ملی با مستثنیات قرارگاهی در این سازمان با ریاست وزیر جهاد کشاورزی و دبیری رییس سازمان امور اراضی تشکیل شد.

وی افزود: این نشست نیز با حضور مدیران امور اراضی تمام استان‌های کشور و دبیران قرارگاه به منظور هماهنگی و ارایه برنامه‌های راهبردی برای اجرای این طرح ملی برگزار شده است.

نیازی یادآور شد: تاکنون ۱۱ میلیون هکتار از اراضی کشور رفع تداخل شده که ۷.۵ میلیون هکتار اراضی ملی و ۳.۵ میلیون هکتار اراضی غیرملی بوده است.

وی گفت: ۱۸ میلیون هکتار سطح کل اراضی مستثنیات کشور است که ۳.۵ میلیون هکتار رفع تداخل شده است و مابقی تا پایان سال آینده باید انجام شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، همایش مدیران امور اراضی سراسر کشور به مدت ۲ روز در مجموعه دهکده ورزشی شهرستان چهارباغ ادامه دارد...................... -کد 174 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .