یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

حضور همزمان گروه‌های تخصصی در عرصه‌های تولیدی پنبه در ۱۴ استان کشور

H_189.jpg

کاج پرس: 5/05/1401

سرپرست معاونت آموزش و ترویج کشاورزی از حضور همزمان گروه‌های تخصصی در عرصه‌های تولیدی پنبه در ۱۴ استان کشور خبر داد.

عطاءالله ابراهیمی سرپرست معاونت آموزش و ترویج کشاورزی در گفتگویی در این خصوص گفت: در حال حاضر گروه‌های تخصصی پنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، فارس، سیستان و بلوچستان، مازندران، گلستان، قم، کرمان و اصفهان حضور دارند.

وی افزود: نهضت جهادی بسیج مروجان، محققان و متخصصان کشاورزی همراه با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت شبکه ترویج غیردولتی به منظور ترویج دانش و فناوری برای ارتقای بهره‌وری عوامل تولید در عرصه‌های کشاورزی و منابع طبیعی در حال اجرا است.

ابراهیمی هدف از راه‌اندازی این کاروان را، ارتقای بهره‌وری به منظور انتقال دانش و آخرین یافته‌های علمی و تحقیقاتی به بهره‌برداران و انتقال دغدغه‌های کشاورزان به محققان عنوان کرد و افزود: این مهم منجر به افزایش تولید و رفع خلاء عملکردی محصول پنبه خواهد شد.

وی با تاکید بر حضور گروه‌های تخصصی در عرصه با اولویت محصولات استراتژیک در همه حوزه‌های کشاورزی، تصریح کرد: در ۱۴ استان و ۱۷ مسیر و ۵۱ نقطه، کارگاه‌های آموزشی ترویجی پنبه با هدف مساله‌یابی و پاسخگویی به مسایل با سه ضلع تحقیق، ترویج و اجرا با محوریت بهره‌برداران برگزار می‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون آموزش و ترویج کشاورزی سازمان تات با بیان این که محصول پنبه کالای مهمی در بخش کشاورزی بوده و صنایع زیادی به آن وابسته است، یادآور شد: این محصول بسیار مدیریت‌پذیر است، به طوری که میزان تولید کشاورز برگزیده حدود ۸ تن بوده و این در حالی است که میانگین تولید پنبه ۲ تن و ۷۰۰ کیلو است.......................... -کد 189 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .