یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

چشم انداز نامطلوب رشد اقتصادی جهان در گزارش صندوق بین المللی پول

 

 

کاج پرس- 06/ 05/ 1401

صندوق بین‌المللی پول در تازه ترین گزارش خود تخمین خود از رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی (٢٠٢٢) را کاهش داده و هشدار داده که ادامه افزایش تورم و جنگ اوکراین ممکن است اقتصاد جهان را به رکود بکشاند.

در این سازمان تخمین زده رشد اقتصادی جهان امسال به 3.2درصد برسد؛ گزارش سه ماه پیش این سازمان (آوریل) این نرخ 3.6درصد پیش‌بینی شده بود.

در گزارش تازه صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی جهان در سال آینده میلادی (٢٠٢٣) 2.9درصد تخمین زده شده که 0.7درصد از گزارش قبلی این سازمان که فروردین ماه منتشر شده بود کمتر است.

بالاترین تخمین رشد اقتصادی امسال مربوط به دو کشور عربستان و هند است که نرخ رشد اقتصادی آنها به ترتیب 7.6و 7.4درصد پیش‌بینی شده است.

در میان هفت کشور بزرگ صنعتی جهان، تخمین زده شده بریتانیا کندترین رشد اقتصادی را در سال آینده داشته باشد.

اتفاقات اخیر در حالیست که در سال گذشته میلادی و با سپری شدن دوران کووید اقتصاد جهان به تازگی رشد خود را آغاز کرده بود؛ طی بیش از دو سالی که از شیوع همه گیری کووید گذشته، کشورها برای مهار این بیماری بسیار هزینه کردند که در نتیجه آن میزان بدهی بسیاری کشورها افزایش یافت.

صندوق بین‌المللی پول تخمین تازه خود را متاثر از حمله روسیه به اوکراین می‌داند که قیمت حامل های انرژی و مواد غذایی را در دنیا بالا برده است.

 

------------------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .