یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس اعلام کرد؛

خسارت ۱۱۰۰میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی فارس

H_196.jpg

کاج پرس: 8/5/1401

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: برآوردهای اولیه تاکنون بر اثر رخدادهای جوی اخیر بالغ بر ۱۱۰۰میلیارد تومان به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد شده است.

مجتبی دهقان پور در نشست وبیناری با وزیر جهاد کشاورزی که با موضوع بررسی خسارت‌های سیل اخیر برگزار شد، گفت: از مجموع ۳۷شهرستان فارس تعداد ۲۶شهرستان با پدیده‌های مخاطره آمیز بارندگی سیل آسا و سیل درگیر شده‌اند.

او با بیان اینکه ۳۴درصد از خسارت‌ها در زیر بخش زراعت حوزه کشاورزی فارس واقع شده است، اظهار کرد: به ترتیب تقریباً ۳۳درصد در زیر بخش باغبانی، ۲۸درصد در امور فنی و زیربنایی، ۲درصد در طرح‌های آبخیزداری، یک و نیم درصد در ایل راه‌های عشایری و بالغ بر ۱درصد در حوزه دام دچار خسارت شده‌ایم.

دهقان‌پور با اشاره به اینکه میزان خسارت‌ها به تفکیک شهرستان‌ها، ادارات کل تابعه و در زیر بخش‌های مختلف مشخص و تخمین زده شده است، افزود: پس از بازنگری در برآوردها، گزارش‌ها از طریق استانداری فارس به مقام عالی وزارت ارسال می‌شود.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر یک سری اقدامات اضطراری بایپ انجام بدهیم، بیان کرد: به طور مشخص در برخی از شهرستان‌های ما قنواتی آسیب دیده اند که این قنات‌ها آب برخی از باغ‌ها و نهالستان‌های زیردست را تأمین می‌کنند؛ خیلی ضروری است برای لایروبی و مرمت این قنوات اعتبار لازم تخصیص یابد.

به گزارش کاج پرس به نقل از مهر؛ رئیس جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه متوسط بارش‌ها در استان فارس از طریق سامانه اخیر حدود ۲۵میلیمتر بوده است، عنوان کرد: بیشترین بارندگی در شهرستان کازرون به میزان ۶۵میلیمتر ثبت شده است؛ متوسط بلند مدت استان فارس ۳۰۰میلیمتر بوده که با این بارندگی‌های اخیر به حدود ۲۲۵میلیمتر رسید.............. کد H195

به شبکه‌های اجتماعی ما بپیوندید:

تلگرامhttp://www.t.me/kajpress00

اینستاگرامhttps://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .