یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مصر سفارش خرید 240 هزار تن گندم اوکراین را لغو کرد

H_206.jpg

کاج پرس: 9/05/1401

مصر، یکی از بزرگ ترین واردکنندگان گندم جهان، پس از اینکه نتوانست سفارش خود را تحویل بگیرد، سفارش خرید 240 هزار تن گندم از اوکراین را لغو کرد.

مصر سفارش خرید 240 هزار تن گندم از اوکراین را که برای تحویل در ماه فوریه و مارس ثبت کرده بود، لغو کرد. این محموله‌ها به علت درگیری در اوکراین ارسال نشده است.

این لغو ثبت سفارس در حالی صورت گرفته است که کی‌اف برای ازسرگیری صادرات غلات از طریق دریای سیاه به دنبال توافق با مسکو آماده می‌شود. به نوشته این گزارش، مشخص نیست که آیا این قرارداد پیش از توافق مسکو و کی‌اف لغو شده است یا بعد از آن.

مصر، یکی از بزرگ ترین واردکنندگان گندم جهان پس از اینکه نتوانست محموله‌های خود را دریافت کند، این غله را از جاهای دیگر تامین کرد.

بنابر گزارش رسانه ها، مصر در ماه ژوئن بیش از یک میلیون تن گندم از رومانی، بلغارستان، فرانسه و روسیه خرید.

به گزارش بلومبرگ، مصر اکنون برای 7 ماه ذخیره گندم دارد.

مسکو و کی‌اف جمعه گذشته توافق کردند تا صادرات غلات از طریق دریای سیاه را ازسربگیرند و انتظار می‌رود نخستین کشتی طی چند روز آینده به حرکت دربیاید. حدود 20 میلیون تن غلات در بنادر اوکراین در انتظار ارسال است.

این توافق توسط آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به عنوان «چراغ امید و آرامش» مورد استقبال قرار گرفت و به طور گسترده به عنوان یک پیشرفت دیپلماتیک توصیف شد که می‌تواند کمک زیادی به کاهش بحران جهانی غذا کند.

ذرت، عمده صادرات غلات اوکراین، بیش از 15 درصد عرضه جهان را تشکیل می‌دهد. بزرگ ترین خریدار آن، اتحادیه اروپاست که بیشتر به عنوان خوراک دام از آن استفاده می‌کند.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، سهم اوکراین از تامین گندم جهان در سال 2021 برابر با 10 درصد بوده که بزرگ ترین خریداران آن مصر و اندونزی بودند.

این کشور اروپای شرقی پس از ایالات متحده، کانادا، روسیه و اتحادیه اروپا، پنجمین صادرکننده گندم در جهان است..‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌......................................... -کد 206 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .