یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

نقشه راه تامین مالی زنجیره‌ای بخش کشاورزی رونمایی می‌شود

H_207.jpg

کاج پرس: 9/05/1401

آیین رونمایی نقشه راه تامین مالی زنجیره ای در بخش کشاورزی با تاکید بر اجرای کشاورزی قراردادی برگزار می‌شود.

آیین رونمایی از نقشه راه تامین مالی زنجیره‌ای در بخش کشاورزی با تاکید بر اجرای کشاورزی قراردادی سه شنبه 11 مردادماه در بانک مرکزی برگزار می‌شود.

در این آئین که با حضور اعضای هئیت عامل بانک مرکزی،مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی، مدیران عامل بانک‌ها و فعالان این حوزه برگزار می‌شود، محورهایی از جمله معرفی کشاورزی قراردادی و روش‌های تامین مالی آن، ارائه نقشه راه شبکه بانکی و گام‌های اجرایی طرح،تبیین سیاست‌های جهادکشاورزی، تشریح برنامه‌های اجرایی بانک کشاورزی و ارائه نمونه‌های عملیاتی کشاورزی قراردادی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

این مراسم از طریق فضای مجازی به آدرس https:cbi.skyroom.online/ch/pcf به صورت زنده برای مخاطبان پخش خواهد شد.

بنابر این گزارش،«کشاورزی قراردادی» روشی از تولید است که از طریق آن، تولیدکننده (اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی که به صورت مستقیم یا از طریق تشکل تولیدی معین، بر اساس قرارداد با مجری طرح، به تولید محصول می‌پردازند) از طریق عقد قرارداد با یک مجری طرح، نسبت به تولید محصولات کشاورزی اقدام می‌کند.

تأمین مالی در کشاورزی قراردادی مشتمل بر تأمین مالی تولیدکنندگان برای کشت و تهیه نهاده‌های تولید، تأمین مالی مجری با هدف تکمیل زنجیره ارزش، خرید نهاده‌ها، مواد اولیه، ماشین‌آلات و اقدامات توسعه‌ای و تأمین مالی در راستای ارایه خدمات آموزشی، فنی، توسعه‌ای، دانش‌بنیان و تحقیقاتی برای ایجاد ارزش افزوده در طرح خواهد بود.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، روش مذکور دارای مزایای متعددی از ‌جمله موارد شفافیت تأمین مالی طرح‌ها و افزایش کارائی تخصیص منابع در بخش کشاورزی،حمایت از شکل‌گیری زنجیره‌های یکپارچه کشاورزی،حمایت از توسعه اشتغال روستایی با روش‌های غیر تورمی،کاهش هزینه و امکان استفاده از قراردادهای کشاورزی به عنوان وثیقه تسهیلات فراهم می‌کند....‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌......................................... -کد 207 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .