یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

با حضور دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان:

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان اتکا

 

H_227.jpg

کاج پرس: 10/05/1401

جلسه امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک با حضور دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و معاونان و مدیران کل ستادی این سازمان و دکتر مرتضی اعلمی مدیرعامل سازمان اتکا ومدیرانی از این سازمان یکشنبه 9 مرداد در سالن شهید اسماعیلی راد برگزار شد .

دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان، ضمن ابراز خرسندی از همکاری شکل گرفته بین تات و اتکا، اهمیت امنیت غذایی را مورد اشاره قرار داد و تجربه سازمان اتکا برای تامین مایحتاج غذایی خانواده نیروهای مسلح را به لحاظ برقراری زنجیره کامل، تجربه موفقی دانست.

وی با تاکید بر لزوم دستیابی به مدلی برای تامین امنیت غذایی در همکاری با نیروهای مسلح بیان داشت: انقلاب بهره‌وری از مسیر علم و فناوری می گذرد و نقش سازمان تات عمود این خیمه است.

دکتر خیام نکویی از اعلام آمادگی سازمان تات با داشتن 2هزار عضو هیات علمی و 8 هزار نیروی پشتیبان برای همکاری با سازمان اتکا خبر داد و افزود: در حال حاضر ظرفیت بی بدیلی در سازمان تات داریم که می توانیم در همکاری با سازمان اتکا برای تحقق امنیت غذایی با وجود محدودیت منابع در تامین غذای جمعیت کشور تحولات بزرگ و چشمگیری در حوزه امنیت غذایی رقم بزنیم.

رئیس سازمان با تاکید بر این مطلب که همه مرز ها برای همکاری با سازمان اتکا باید برداشته شود بیان داشت : لازم است با استفاده از روش‌های دقیق علمی قیمت تمام شده محصولات کشاورزی را پایین بیاوریم تا مردم برای تامین غذا دغدغه نداشته باشند.

دکترعلیرضا نیکویی مدیر کل دفترامور اقتصادی تات ضمن ارائه گزارشی از اقدام های انجام شده توسط این دفتر برای همکاری مشترک با اتکا، ۲۰ عنوان موضوعات همکاری مشترک بین سازمان تات و اتکا را مورد اشاره قرار داد و به توضیحاتی پیرامون هماهنگی های انجام شده در زمینه هایی از جمله پژوهش ، فناوری، ترویج و امور اقتصادی پرداخت.

دکتر اعلمی مدیر عامل سازمان اتکا ضمن ابراز خرسندی از همکاری مطلوب صورت گرفته بین سازمان تحقیقات آموزش و ترویج و سازمان اتکا ابراز امیدواری کرد با گره خوردن بین صنعت و تحقیقات و توسعه همکاری ها بین سازمان تات و اتکا قدم موثری در راستای رفع چالش‌های بخش کشاورزی برداشته شود و ضمن ارتقای بهره‌وری، مشکل واردات محوری مرتفع شود.

وی ضمن بر شمردن زمینه های همکاری مشترک از مسئولان سازمان تات جهت تلاش برای هم افزایی در راستای حل مشکلات بخش کشاورزی قدردانی کرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، براساس این گزارش تفاهم نامه مشترک همکاری بین سازمان و تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان اتکا در 8 ماده و 20 عنوان زمینه همکاری از جمله بهره گیری از اعضای هیات علمی سازمان تات در اجرای طرح های تحقيق و توسعه در کشت و صنعت های سازمان اتکا مشاوره و آموزش، تامین بذر، نهال و توليد محصولات اساسی زراعی، باغی، دام، طيور و شيلات کشور، همکاری در زمينه تحقيق و توسعه مرغ آرين، تحقيقات صنايع غذائی، امور فنی و مهندسی کشاورزی، توسعه کشت گياهان داروئی در مزارع اتکا، تجاری سازی فناوری های توسعه یافته به امضای طرفین رسید. ...................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌............ -کد 227 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .