یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

هدفگذاری برای افزایش ۷۰ هزار هکتاری سطح کشت قراردادی برنج

H_230.jpg

کاج پرس: 11/05/1401

مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای افزایش ۶۰ تا ۷۰ هزار هکتاری کشت قراردادی این محصول در سال آینده خبرداد.

«شایگان ادیبی» افزود: هدف ما در سال آینده در حوزه کشت قراردادی برنج، جدی‌تر و با تولید بیشتر و افزایش ذخایر استراتژیک از محل تولید داخل است.

مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی، برنامه کشت قراردادی برنج در سال جاری را ۴۵ هزار هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ درصد هدف این برنامه محقق شده است، به‌طوری که تاکنون ۴۶ هزار هکتار کشت قراردادی برنج داشته‌ایم.

ادیبی، افزایش بهره‌وری، تکمیل زنجیره ارزش، افزایش تولید و تامین بخشی از ذخایر استراتژیک از محل تولید داخلی را از اهداف توسعه کشت قراردادی برنج برشمرد.

وی گفت: امسال در قالب کشت قراردادی برنج، بخشی از بذر، کود پایه و سموم مورد نیاز کشاورزان برای مبارزه با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز تامین شده است.

مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی در همین حال خبر داد: امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از شالیزارهای برنج در استان‌های شمالی کشوردر قالب کشت قراردادی زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی گفت: کشت قراردادی در استان‌های شمالی کشور با استقبال و همراهی برنجکاران روبه‌رو شده است.

 

* رشد ۱۵ درصدی ضریب تبدیل برنج تجاری

ادیبی با اشاره به افزایش ضریب تبدیل کل و برنج تجاری در سال جاری نسبت به سال گذشته، خاطرنشان‌کرد: میانگین ضریب تبدیل کل برنج امسال از حدود ۶۳ درصد به ۶۶ درصد رسیده است، ضمن آن‌که میانگین ضریب تبدیل برنج تجاری نیز نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد نشان می‌دهد....... ...................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌............ -کد 230 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .