یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مشارکت تشکل ها در توسعه پایدار اکوسیستم‌های مرتعی

H_234.jpg

کاج پرس: 11/05/1401

سرپرست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: توسعه پایدار اکوسیستم‌های مرتعی نیازمند مشارکت تشکل‌ها به ویژه تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران است و این موضوع یکی از رویکردهای محوری سازمان است.

عباسعلی نوبخت در نخستین نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر مشارکتی با مدیران و نمایندگان اتحادیه‌های منابع طبیعی، تعاونی‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران، با اشاره به این که اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران، منافع مردم به ویژه جوامع محلی و بهره‌برداران عرصه منابع ‌طبیعی را در نظر می‌گیرند، تأکید کرد: این تشکل‌ها می‌توانند به عنوان بازوی توانمند سازمان در حفاظت و احیای عرصه‌های منابع ‌طبیعی نقش‌آفرینی کنند.

وی با تأکید بر لزوم آسیب‌شناسی و بررسی نقاط ضعف، قوت‌، فرصت‌ها و تهدیدهای اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی در سطح استان‌ها خواستار ایجاد کارگروه مشترک با حضور نمایندگان دفاتر فنی سازمان و اتحادیه ملی و انجمن صنفی مرتعداران برای تقویت این تشکل‌ها شد.

نوبخت همچنین برنامه‌ریزی مشارکتی، هم‌اندیشی و تبادل نظر برای شناسایی و بازکردن گره‌های موجود در مدیریت عرصه‌های منابع طبیعی کشور را ضروری دانست و گفت: زمینه‌سازی برای مشارکت تشکل‌ها از جمله موارد مهمی است که می‌تواند به منابع طبیعی در رسیدن به اهداف کمک کند.

به گزارش کاج پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مطالعه و بررسی تشکیل صندوق عمران مراتع در راستای مدیریت پایدار مراتع با تاکید بر توانمندسازی مرتعداران و مستندسازی و فرهنگ‌سازی الگوهای موفق از دیگر مواردی بود که در این نشست توسط سرپرست سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور به آن اشاره شد.

بر اساس این گزارش، در این نشست نمایندگان اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران نظرات، پیشنهادات و راهکارهای مورد نظر خود را به سرپرست سازمان منابع طبیعی ارائه کردند............. ..................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌............ -کد 234 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .