یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

پیش بینی و تامین نیاز بازار داخلی لازمه صادرات دام است

 

 

کاج پرس- 12/ 05/ 1401

عضو کمیسیون کشاوزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: برای صادرات دام باید ابتدا بازار داخلی مدیریت و پیش بینی شود تا این اقدام باعث تنش و کمبود در بازار داخلی نگردد.

به گزارش کاج پرس، احد آزادی خواه عضو کمیسیون کشاوزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص آغاز صادرات دام مازاد سبک و سنگین طی روزهای آینده، گفت: برای صادرات دام باید ابتدا بازار داخلی مدیریت و پیش بینی شود تا این اقدام باعث تنش و کمبود در بازار داخلی نگردد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه علی رغم اقدامات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کسی نمی‌تواند قاچاق دام را انکار کند، عنوان کرد: بازار موجود در حاشیه جنوبی خلیج فارس فرصت مهمی برای سودآوری دامداران، انگیزه تولید بیشتر و ارزآوری است و این متغیرها دست به دست یکدیگر داده اند تا ضمن تنظیم بازار داخلی توسط شرکت پشتیبانی امور دام، سازمان تعاون روستایی و شرکت بازرگانی دولتی صادرات صورت بگیرد.

وی، افزود: صادرات باید برابر با نظام جامع دامپروری و لایحه بودجه سال جاری به نحوی پیگیری شود که انگیزه تولید را از دامداران نگیریم و بتوانیم در آینده نیز شاهد تولید ساماندهی شده دام سبک و سنگین باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص خرید تضمینی دام توسط دولت، گفت: به منظور تنظیم بازار و کمک به دامداران، شرکت پشتیبانی امور دام برابر با مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور اقدام به خرید دام از دامداران کرده و تعیین نرخ خرید نیز برعهده استان ها قرار داده شده است. در حال حاضر دام مازاد موجود در هر کیلوگرم حدودا 10 هزار تومان گران تر از قیمت کف بازار خریداری می‌شود تا دامداران سود حداقلی را کسب کنند.

 

 

------------------------------------

 

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

 

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

 

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .