یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

دستاوردی بزرگ در دیپلماسی غذایی رقم خورد:

امضای تفاهم نامه یکسان سازی استاندارد محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه برای اولین بار

 

H_241.jpg

کاج پرس: 12/05/1401

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از امضای تفاهم نامه یکسان سازی استاندارد محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه برای اولین بار خبر داد.

شاهپور علایی مقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از امضای تفاهم نامه یکسان سازی استاندارد محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه برای اولین بار خبر داد و گفت: مسائل پیش آمده در حوزه صادرات به دلیل خلع در زمینه یکپارچه سازی اطلاعات و در زمینه مدیریت مصرف بهینه آفتکش‌ها و همچنین استاندارد سازی و هم تراز سازی و میزان حد مجاز باقیمانده آفت کش ها(MRL) و مصرف آفت کش ها بوده است.

وی با بیان اینکه تفاهمنامه بسیار مهمی بین کشور ما و معاون وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات فدراسیون روسیه برای اولین بار امضا شده است، تصریح کرد: این تفاهم نامه در راستای یکپارچه سازی اطلاعات در زمینه تبادل دانش و همچنین الکترونیکی کردن تمامی گواهی های بهداشتی بین دو کشور است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایانا، وی در پایان گفت: پیش‌بینی میشود با امضای این تفاهم نامه تبادلات تجاری بین دو کشور دو برابر شود که میتواند در ارزآوری برای کشور ما و همچنین تامین امنیت غذایی بین دو کشور اثر بسیار زیادی داشته باشد.

سرگئی دانکورت رئیس سرویس فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاهپزشکی کشور روسیه، گفت: تامین امنیت پایدار غذایی در مسیری شفاف با استانداردهای یکسان برای هر دو کشور اهمیت دارد و خوشبختانه با این سند همه مشکلات گذشته برطرف می‌شود......................... ..................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌............ -کد 241 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .