یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مدیرکل شیلات بوشهر:

هدف‌گذاری امسال، تولید ۳۴ هزار تُن میگو از جایگاه های پرورشی است

H_251.jpg

کاج پرس: 13/05/1401

بازدار مدیرکل شیلات استان بوشهر از ذخیره سازی ۲.۷ میلیارد قطعه بچه میگو در استخر‌های پرورش سواحل استان خبر داد و گفت: هدف‌گذاری امسال، تولید ۳۴ هزار تُن میگو از جایگاه‌های پرورشی است.

وي با اشاره به ذخیره سازی بچه میگو در مزارع پرورشی، افزود: امسال شش هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است.

بازدار با بیان اینکه فعالیت پرورش میگو در ۱۲ جایگاه ساحلی انجام می‌شود، تصریح کرد: کار ذخیره سازی بچه میگو در استخر‌های پرورش از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان تیرماه ادامه داشت و همچنین عملیات برداشت نیز از اواسط شهریور ماه آغاز می‌شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: هیچ یک از استخر‌های پرورش میگو در استان بوشهر دچار بیماری و مشکل نشده‌اند.

وی اظهار کرد: سال گذشته از سطح پنج هزار و ۵۰۰ هکتار ذخیره سازی ۲.۱ میلیارد قطعه بچه میگو، ۲۸ هزار تن میگو پرورشی برداشت شد.

بازدار اضافه کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد میگو پرورشی تولیدی در استان بوشهر به خارج کشور صادر می‌شود، این صنعت نقش مهمی در اشتغال، رونق اقتصادی و ارزآوری دارد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان شیلات ایران، مدیرکل شیلات بوشهر این استان را قطب تولید میگو پرورشی دانست و گفت: این استان با توجه به مزیت‌هایی که در بخش پرورش میگو دارد، با تولید بیش از ۶۰ درصد میگوی کشور، قطب این محصول معرفی می‌شود..........................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌............ -کد 251H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام:https://t.me/kajpress00

اینستگرام:https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .