یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

قیمت خرید توافقی خرمای استعمران در خوزستان اعلام شد

H_252.jpg

کاج پرس: 13/05/1401

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از تعیین قیمت خرید توافقی خرمای استعمران در سال‌جاری خبر داد.

خدارحم امیری‌زاده، رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار کرد: با برگزاری جلسات به موقع کارگروه تخصصی خرمای استان و کمیته‌های تخصصی انجمن خرمای استان با محوریت نمایندگان نخلداران و نمایندگان اتحادیه صادرکنندگان خرما و خشکبار استان، پس از بررسی آنالیز هزینه تولید خرما، قیمت هر کیلوگرم خرمای استعمران درجه یک مبلغ ۱۳۰ هزار ریال تعیین شد.

وی افزود: تمامی هزینه‌های جانبی نظیر صندوق و کرایه حمل نیز بر عهده خریدار خواهد بود.

امیری زاده بیان کرد: قیمت خرید هر کیلوگرم خرمای درجه دو ۱۵ درصد کمتر از خرمای درجه یک به مبلغ ۱۱۰ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شد و قیمت خرید خرمای درجه سه استعمران با توافق طرفین تعیین خواهد شد.

وی تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای فروش محصول با قیمت بالاتر وجود ندارد و در صورت وجود مشتری با قیمت‌های بالاتر از قیمت توافقی، نخلداران می‌توانند نسبت به فروش محصول خود اقدام کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود: پیش بینی می‌کنیم در سال جاری ۲۴۲ هزار تن خرما از سطح نخیلات استان برداشت شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایسنا، امیری زاده با بیان اینکه برداشت خرما در استان خوزستان از نیمه دوم شهریورماه آغاز خواهد شد، گفت: سطح نخیلات استان ۴۲ هزار و ۹۰۰ هکتار بوده که از این میزان، ۳۶ هزار و ۷۰۰ هکتار نخیلات مثمر و مابقی نخیلات جوان ناشی از توسعه جدید هستند............................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌............ -کد 252 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .