یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

ارزیابی خسارت وارده به تولید کنندگان قزل آلا در سیل اخیر

H_253.jpg

کاج پرس: 13/05/1401

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: در پی وقوع سیل اخیر و کاهش تلفات ماهی پیش بینی می‌شود؛ خسارت وارده به محصول ۵۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: در پی وقوع سیل اخیر و کاهش تلفات ماهی پیش بینی می‌شود که خسارت وارده به محصول ۵۰۰ میلیارد تومان است و در خصوص زیرساخت‌ها فعلا برآوردی نداریم.

آرش نبی زاده گفت: وقوع سیل اخیر بیشترین خسارت را به استان‌های مازندران، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، تهران و فارس وارد کرد که پیش بینی اولیه میزان تلفات ۳ تا ۵ هزار تن است.

وی افزود: قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا سرمزرعه ۵۸ هزار تومان است، اما تلفات اخیر طی هفته‌های آتی اثرات خود را در بازار نشان می‌دهد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: علی رغم آنکه بابت آب بها پول به وزارت نیرو پرداخت می‌شود، اما هیچ گونه ارائه خدماتی در خصوص آبخیزداری، لایروبی و سیل بند و مرتب سازی رودخانه نمی‌دهند که وزارت نیرو باید پاسخگوی عدم ترک فعلی باشد و طی نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام می‌کنیم که ترک فعل وزارت نیرو بیشترین آسیب را به تولیدکنندگان می‌زند.

بنابر آمار سال گذشته ۱۵۰ هزار تن قزل آلا تولید شد که طی روز‌های اخیر به دلیل وقوع سیل ۳ درصد محصول از بین‌رفت و با استمرار سیل این‌میزان ۵ درصد تولید را کاهش می‌دهد.

به گزارش کاج پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بعد از اصلاح نظام یارانه بواسطه کاهش قدرت خرید مردم درخواست ۵ تا ۱۰ هزار تن خرید تضمینی قزل آلا را داشتیم که با وقوع سیل اخیر نصف این میزان به قیمت حذف و آسیب تولیدکننده از بین رفت..............................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌............ -کد 253 H

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .