پنجشنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

خشکی مراتع و کاهش تولید دام عشایر

J_-14.jpg

کاج پرس: 21-06-1401

کاهش بارندگی‌ها و کم آبی که خشکی مراتع طبیعی را به دنبال داشته است، عشایر را در نگهداری از دام‌های خود با مشکل روبرو کرده است.

در حالی که بر اساس آمار و ارقام، حدود ۲۵ درصد از گوشت مورد نیاز کشور را دام‌های سبک عشایر تامین می‌کنند، خشکی مراتع و کمبود علوفه نگهداری از دام را برای این قشر از تولیدکنندگان کشور دشوار کرده است.

برخی از عشایر دامدار که از کمک‌های سازمان عشایری برخوردار شده اند، حجم این کمک‌ها را با توجه به نیاز روزانه دام هایشان به علوفه ناکافی می‌دانند.

پاپی زاده، رئیس سازمان امور عشایری نیز با تائید مشکل عشایر در تامین علوفه مورد نیاز دام ها، اظهار داشت: اکنون عشایر ناچارند علوفه‌ای را که در سال‌های قبل از مراتع طبیعی تامین می‌کردند، از بازار خریداری کنند که از نظر اقتصادی فشار زیادی به آن‌ها وارد می‌کند.

در این زمینه، بهبهانی، سرپرست بانک کشاورزی اعلام کرد عشایر می‌توانند با ثبت درخواست در سامانه سیتا، از تسهیلات ۱۴ درصدی برای خرید علوفه برخوردار شوند.

به گزارش کاج پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی افزود: برای این منظور بانک کشاورزی ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است.............. ...................../.. . -کد 14 J

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .