دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

آزادسازی مقطعی صادرات دام باعث می‌شد دامداران نسبت به تولید گوشت قرمز مورد نیاز کشور اقدام کنند

 

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: میزان صادرات دام زنده مازاد عشایر متاسفانه حدود ۵ درصد از هدف صادرات ۳ میلیون راسی بوده که این مسئله قابل قبول نیست.

کاج پرس- 21/ 06/ 1401

به گزارش کاج پرس، جلال محمود زاده، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص صادرات دام مازاد عشایر، گفت: مقرر شده بود که شرکت‌ هایی مانند تعاونی دامداران و تعاون روستایی حدود 3 میلیون راس دام مازاد و غیرمولد عشایر را صادر کنند اما متاسفانه کمتر از ده درصد از میزان تعیین شده نیز اجرا نگردید و مجوزهای لازم به این موضوع داده نشد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه متاسفانه در کنار توقف صادرات دام مازاد عشایر شاهد افزایش قیمت نهاده های مورد نیاز دامداران نیز هستیم و این موضوع باعث شده تا دام غیرمولد بر روی دست دامداران و عشایر باقی بماند، ادامه داد: دامداران مجبور هستند برای تامین معیشت خود دام را با قیمت بسیار پایین در اختیار کشتارگاه ها قرار دهند و تداوم این مسئله به معنای از بین رفتن و تعطیلی حوزه دامداری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قرار شده بود تا در شرایطی که ارز دولتی اختصاص یافته به واردات نهاده های دامی قطع شده، اجازه داده شود به صورت مقطعی 2 تا 3 میلیون راس دام زنده غیرمولد صادر شود، عنوان کرد: آزادسازی مقطعی صادرات دام باعث می‌شد دامداران با تامین نقدینگی مورد نیاز خود، نسبت به تولید گوشت قرمز مورد نیاز کشور اقدام کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: میزان صادرات دام زنده مازاد عشایر متاسفانه حدود 5 درصد از هدف صادرات 3 میلیون راسی بوده که این مسئله قابل قبول نیست.

 

------------------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .