پنجشنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

تعرفه صادرات محصولات جالیزی به زودی اعلام می شود

J_-26.jpg

کاج پرس: 21-06-1401

معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی تعرفه صادرات محصولات جالیزی را با هدف کاستن از جذابیت صادراتی این محصولات به زودی اعلام می کند.

در حالیکه کمتر از ۱۰ روز به اعلام تعرفه برای صادرات محصولات جالیزی مانده است تا جذابیت کمتری برای کشاورزان داشته باشد قربانی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت عدد تعرفه نهایی نشده است، اما معاونت بازرگانی مشغول محاسبات هست تا در مهلت قانونی اعلام شود.

قربانی افزود، فرآیند سیاست وزارت جهاد کشاورزی این است عدد عوارض بر صادرات محصولات جالیزی به اندازه‌ای تعیین شود که جذابیت تولید مازاد بر نیاز داخلی از بین برود.

پس از اینکه وزیر جهادکشاورزی مصوبه شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی را در باره قیمت خرید تضمینی کلزا، سویا و چغندر قند وسیاست‌های حمایتی دولت را در این زمینه اعلام کرد، قربانی گفت خرید تضمینی قیمت محصولات اساسی بر اساس مصوبه شورای قیمت گذاری برای هر کیلو گرم دانه کلزا ۲۲ هزارتومان، سویا ۲۲۵۰۰ تومان، چغندر قند بهاره ۱۸۷۰ تومان و چغندر قند پاییزه به ازای هر کیلوگرم ۱۸۰۵ تومان تعیین شده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، به گفته قربانی سال گذشته قیمت تضمینی دانه کلزا و سویا ۱۵ هزارتومان بود.

قربانی تصریح کرد کشاورزان اطلاع دارند که قیمت کلزا به جهت اینکه هم کاشت با گندم هست در سال‌های گذشته تناسب قیمتی با گندم داشته، یعنی همیشه قیمت کلزا یک وهشت دهم تا دوبرابر قیمت گندم بوده است که امسال هم همین رویه مورد توجه شورای قیمت گذای قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود در کنار قیمت تضمینی که اعلام کردیم برای کلزا به ازای هر کیلو گرم حدود دو هزارتومان یارانه کشت برای تامین بخشی از هزینه‌های کود و بذر در نظر گرفته می‌شود............. .... .. -کد 26 J

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .