دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خبر داد:

اتصال سیلوی ۵۰ هزار تنی سیرجان به خط آهن سراسری

J_-47.jpg

کاج پرس: 23-06-1401

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان از اتصال سیلوی ۵۰ هزار تنی سیرجان به خط آهن سراسری خبر داد و گفت: این سیلو به دلیل نزدیکی به بنادر جنوبی کشور از نقش مهمی در ذخیره‌سازی گندم برخوردار است.

« داریوش ماهری » ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در استان کرمان را بیش از ۲۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه استان کرمان، پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود، بخشی از هزینه‌های انتقال گندم به مراکز ذخیره‌سازی با اتصال سیلوی سیرجان به خط آهن سراسری کاهش می‌یابد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان با اعلام اینکه این سیلوی ۵۰ هزار تنی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان و در شاهراه ارتباطی ۴ استان کرمان، فارس، هرمزگان و یزد قرار دارد، خاطرنشان کرد: انتقال گندم به سیلوی سیرجان از طریق خط آهن، علاوه بر کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل، در ایمنی نقل و انتقال این محصول راهبردی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، گفتنی است، استان کرمان به عنوان وسیع‌ترین استان ایران، آغازگر خرید تضمینی گندم در کشور است و در سال جاری، ۱۶۷ هزار تن گندم از گندمکاران این استان خریداری شده است که نسبت به سال گذشته رشد بیش از دو برابری داشته است........................ .............. -کد 47 J

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .