پنجشنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

هدفگذاری ایران برای رسیدن به قطب باغبانی و گلخانه‌ای غرب آسیا

J_-51.jpg

کاج پرس: 24-06-1401

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: هدف‌گذاری شده تا در سال‌های آینده، ایران به‌عنوان قطب باغبانی و گلخانه‌ای غرب آسیا، جایگاه واقعی خود را تحکیم بخشد.

داریوش سالم‌پور مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «آیفارم» (گلخانه، نهاده‌ها، تجهیزات و ماشین‌آلات وابسته) افزود در این دوره از نمایشگاه بیش از ۱۴۰ شرکت داخلی و چندین نمایندگی از کشور‌های پیشرو از جمله ایتالیا، ترکیه، هلند، اسپانیا، هندوستان، چین و ... در زمینی به مساحت بیش از ۳۰ هزار مترمربع، آخرین دستاورد‌های شرکت‌های داخلی در زمینه طراحی، ساخت، تأمین و تجهیز گلخانه‌ای و باغبانی را در معرض دید عموم گذاشتند.

سالم پور از جمله ویژگی‌های این دوره نمایشگاه را حضور فعال شرکت‌های انجمن ملی گلخانه‌سازان عنوان کرد و افزود: همچنین اختصاص پاویون ویژه برای شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا، حضور هیات‌های تجاری از کشور‌های همسایه ایران و منطقه از جمله عراق، اقلیم کردستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، پاکستان، قزاقستان، قطر، عمان و ترکمنستان که علاوه بر کمک به رونق تولید داخلی و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در فعال‌تر کردن دیپلماسی کشاورزی و کشور‌های همسایه که مورد تأکید رئیس‌جمهور بوده، نقش به سزایی دارد.

سالم‌پور درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه تخصصی باغبانی و صنعت گلخانه‌سازی آیفارم، گفت: این مهم سبب پدید آمدن فرصت‌های سرمایه‌گذاری، کانون تبادلات تجربیات و دانش و فنی، ارتباط مستقیم متقاضیان سرمایه‌گذاری و کارآفرینان با تولیدکنندگان سازه و تجهیزات گلخانه‌های می‌شود.

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور افزود: همچنین برگزاری نمایشگاه تخصصی، سبب بازاریابی بین‌المللی، کمک به اشتغال‌زایی در صنایع وابسته، افزایش همکاری‌های تجاری با کشور‌های همسایه، کمک به گسترش روابط و تأمین امنیت پایدار در منطقه، ایجاد رقابت سالم و کاهش هزینه‌های تجاری نیز می‌شود.

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور تصریح کرد: با توجه سیاست‌های اصولی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه اقتصاد مقاومتی و تأکیدات رئیس‌جمهور برای توسعه گلخانه‌ها با هدایت سبزی و صیفی قابل انتقال از فضای باز به داخل محیط‌های کنترل شده و همچنین براساس برنامه تحول کشاورزی با رویکرد جهادی وزیر جهاد کشاورزی، ظرفیت توسعه سطح محیط‌های کنترل شده گلخانه‌ای به چندین برابر سطح فعلی در کشور وجود دارد که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نقش بسزایی در تأمین ملزومات و زیرساخت‌های توسعه دارد.

سالم پور یادآور شد: هدف‌گذاری شده تا در سال‌های آینده، ایران به‌عنوان قطب باغبانی و گلخانه‌ای منطقه، خاورمیانه و غرب آسیا، جایگاه واقعی خود را تحکیم بخشد.

به گزارش کاج پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «آیفارم» که از ۲۱ شهریورماه در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب تهران برپا شده است فردا پنجشنبه ۲۴ ماه جاری به کار خود پایان خواهد داد.................... -کد 51 J

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .