دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد:

بنادر اروپایی آماده صادرات کود شیمیایی روسیه است

J_-69.jpg

کاج پرس: 28-06-1401

دبیرکل سازمان ملل گفت، بنادر بزرگ اروپایی برای تسهیل صادرات کود روسیه ابراز آمادگی کرده اند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در مصاحبه ای با ریانووستی گفت، بنادر بزرگ اروپایی برای تسهیل صادرات کود روسیه ابراز آمادگی کرده اند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر صادرات کود روسیه گفت: «ما با بنادر در ارتباط هستیم. ما سیگنال های مثبتی از بندر روتردام و بندر کوتکا فنلاند دریافت کرده ایم. با بنادر آنتورپ و هامبورگ در تماس هستیم. از اینرو، ما بسیار متوجه این مشکل و متعهد به حل ان هستیم.»

یک توافق چندجانبه در ماه جولای در استانبول امضا شد که بر اساس آن صادرات گندم اوکراین از طریق دریای سیاه آزاد و محدودیت های صادرات گندم و کود روسیه برداشته شد.

درحالی که تحریم های غرب به لحاظ فنی، فروش محصولات کشاورزی روسیه را محدود نمی کند، اما تحریم ها همچنان بر ارسال محموله ها با کشتی تأثیر می گذارد و مشکلاتی را برای پرداخت ها و بیمه محموله های روسیه ایجاد می کند.

با این حال، بنا بر اعلام روسیه، برداشته شدن محدودیت های وعده داده شده بر صادرات این کشور هنوز محقق نشده است و در حال حاضر هزاران تن ها کود در بنادر اتحادیه اروپا انباشته شده است.

گوترش گفت، این هفته با رهبران اتحادیه اروپا صحبت کرده و اطمینان دارد که وضعیت به زودی بهبود خواهد یافت.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، گوترش توضیح داد: «نخست، ما تلاش می کنیم تا آنهایی که مانعی ایجاد کردند را برای رفع آن موانع متقاعد کنیم. من این هفته یک سری تماس فشرده با رهبران اتحادیه اروپا داشتم و و امیدوارم با توجه به امکان توزیع غلات و کودهای روسیه بدون مانع از طریق اروپا به سایر بازارها تغییر مثبتی ایجاد شود.»................ .. /..... کد 69 J

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .