دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

نوشداری بعد از مرگ سهراب

 

 

ترفند زیان بخش 5 ساعت قطعی برق در اوج گرما و 19 ساعت رایگان

 

 

کشاورزی آینده جهان- 04/ 04/ 1403

 

منصور انصاری

شرکت توانیر از زبان مدیرعامل این شرکت طی خبری اعلام کرده است که اگر کشاورزان در 5 ساعت اوج گرما از چاه های برقی خود استفاده نکنند در 19 ساعت بعدی می توانند از برق رایگان بهره مند شوند. ظاهرا پیشنهادی عادلانه و به نفع کشاورزان که شاید اگر کسی اطلاعی از وضعیت کشاورزی نداشته باشد بگوید به به و چه چه، چقدر دلسوزی برای کشاورزان، ولی در واقع اینگونه نیست. نوعی زیرکی زیان بخش به حال کشاورزی و کشاورزان به ویژه در مناطق گرمسیر و با آفتاب سوزان است.

بدیهی است که در اوج گرما، گیاهان و درختان بیشترین نیاز را به آب دارند و اگر در این پیک گرما، آب دهی به مزارع و باغات، آن هم در مناطق گرم قطع شود به مثابه پژمردگی احیاء ناپذیر و شاید مرگ گیاهان و درختان باشد و آن 19 ساعت بعدی، چه رایگان و چه پولی نمی تواند وضعیت گیاهان را بهبود بخشد و احیا کند. یعنی ارزش عملیاتی ندارد.

این پیشنهاد به مثابه نوشداروی بعد از مرگ سهراب است. متاسفانه تشکل های کشاورزی هم چندان قوی نیستند که با این پیشنهاد که حتما به بهانه های کمبود برق به صورت مصوبه ای لازم الاجرا در خواهد آمد مقابله کنند. تشکل هایی که بعضا تمام امید خود را به خانه کشاورز بسته اند، خانه کشاورز هم این روزها سرگرم رقابت های بی حاصل انتخاباتی است و خود را در جایگاهی نمی بیند که اطلاعیه یا بیانیه ای همچون بیانیه های حمایتی انتخاباتی، به دفاع از حقوق کشاورزان صادر کند، یا از لابی هایی که همواره به جای اطلاع رسانی گسترده به آنان متکی است جهت جلوگیری از اجرایی شدن چنین پیشنهادهای غیر کارشناسی مخربی به زیان کشاورزی مملکت اقدام نماید و یا برای کشاورزان اطلاع رسانی وسیع انجام دهد.

 

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید:

t.me/kajpress00

instagram.com/kajpressnews 

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .