دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

مشاهدۀ مناظره های انتخاباتی و ابتلا به اوهام

 

 

 

کشاورزی آینده جهان- 04/ 04/ 1403

 

منصور انصاری

سعی می کنیم از روی طنابی در ارتفاعی بلند به صورت نقطه ای و قطره چکانی به یک موضوع انتخاباتی بپردازیم. یعنی آهسته برویم و آهسته بیاییم که شائبه ای پیش نیاید. ولی ناگزیریم بگوییم مشاهده چند نوبت مناظره های کسل کننده بی خاصیت انتخاباتی، ناخودآگاه این تصور را ایجاد کرد که انگار اکثر کاندیداهای چهاردهمین دور انتخابات ریاست جمهوری از کشور دیگری آمده اند و به عنوان کارشناسانی متبحر و کاملا آگاه به امور کشور ماموریت دارند به بررسی مسائل و مشکلات و آنچه در این سرزمین اتفاق افتاده بپردازند بی آنکه مسئولیتی در ارائه راه حل های تعیین کننده معضلات ایران ارائه دهند!

شاید قراردادشان این بوده که بگویند چه اشتباهات فاحشی در کشور رخ داده و چه فرصت هایی نابود شده و از بین رفته اند. اما به عنوان کارشناسان قراردادی خارجی، پولی برای ارائه راه حل های مشکلات دریافت نکرده اند.

طبعا مردم و آن عده اندکی که دل از فوتبال یا سریال های خارجی کَنده و این برنامه ها را می بینند اعتراض می کنند؛ حالا که شما این همه پول به این افراد ششگانه برای حضور مکرر و مداوم داده اید، لااقل آنها را بیشتر شارژ می کردید که حال قرار نیست دستگیر و ضرب و شتم و قس علیهذا متوجهه آنهل شود؛ می گفتند چکار باید بکنیم که از این همه بن بست همه جانبه و مخمصه اقتصادی و سیاست گذاری رها شویم؟!

ولی این 6 تن سخنگو و مناظره کننده جفاکاری می کنند و نمی گویند چکار باید کرد، فقط می گویند وضعیت معیشت و تورم و حقوق و رفاه اجتماعی و حقوق زنان و کسب و کار و فیلترینگ و آزادی اینترنت و بیان و غیره و غیره که همه اقشار مختلف مردم هم به خوبی می دانند، بد است.

در چنین فضایی وقتی با دقت به چهره و نام افراد ششگانه نگاه می کنیم که هیچکدام از اینها خارجی نیستند و از کشور دیگری نیامده اند و در هیچ کشور دیگری سمت و مسئولیت کارشناسی نداشته اند و اصولا قیافه شان هم به هیچ کارشناس خارجی نمی خورد بلکه سال های سال در مسئولیت های بالای همین کشور تصمیم ساز و تصمیم گیر بوده اند؛ به یکباره در یک فضای وهم آلود چنان دچار توهم می شویم که خدا رحم کند.

معلوم نیست مخاطب مناظره کنندگان و آنچه که اینان ویرانی و خرابی برمی شمارند، چه کسانی هستند و مصبب آنها کیست!

 

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید:

t.me/kajpress00

instagram.com/kajpressnews 

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .