شنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

دست واسطه‌ها از خرید و فروش سیب صنعتی مراغه کوتاه‌تر می‌شود

اخبار کشاورزی:  دست واسطه‌ها از خرید و فروش سیب صنعتی مراغه کوتاه‌تر می‌شود

کاج پرس: 14/7/1400

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی به دیدار روز جاری خود با وزیر جهاد کشاورزی و مدیر سازمان تعاون روستایی کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس توافق‌های این دیدار، تعاون روستایی در اسرع وقت محصول سیب صنعتی باغداران مراغه را خریداری می‌کند.

علی علیزاده افزود: نگرانی عمده سیب‌کاران مراغه، خریداری سیب صنعتی توسط دلالان با کمترین قیمت است که این دغدغه طی روزهای آینده مرتفع می‌شود و سازمان تعاون روستایی شهرستان، خرید سیب صنعتی را به قیمت مصوب حدود یکهزار و ۵۰۰ تومان آغاز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پیش از این، سیب زیردرختی و صنعتی مراغه با قیمت نازل ۶۰۰ تا ۹۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم از سوی دلالان خریداری می‌شد، افزود: همچنین از روز شنبه پیش‌رو نیز ماشین‌آلات حمل سیب‌های صنعتی به مراغه اعزام می‌شود تا این محصول را برای فرآوری به کارخانه‌های مقصد حمل کند.

وی ادامه داد: به واسطه توافق با سازمان تعاون روستایی کشور، طی سال‌های آینده کارخانه کنسانتره و فرآوری محصولات باغی نیز در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد تا هم شاهد اشتغال‌زایی در زمینه باشیم و هم نیازی به حمل این محصولات به شهرهای دیگر نباشد.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی کارخانه صنایع تبدیلی در شهرستان شاهد فرآوری و افزایش ارزش افزوده سیب صنعتی خواهیم بود و از خرید محصول توسط دلال‌ها با قیمت ناچیز جلوگیری خواهد شد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، سالانه ده‌ها هزار تن از سیب صنعتی و زیردرختی مراغه می‌تواند مواد اولیه کارخانجات صنایع کنسانتره و آبمیوه را تامین کند؛ سیبی که اکنون در کنار جاده‌ها یا انبارها دپو می‌شود و قبل از انتقال به واحدهای صنعتی سایر شهرستان‌ها، کیفیت خود را از دست می‌دهد.کدB358

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .