سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

نشست هماهنگی انجمن گلخانه سازان کشور و شرکت شهرک‌های کشاورزی

L_-60.jpg

کاج پرس: 26-08-1401

نشست هماهنگی انجمن گلخانه سازان کشور و شرکت شهرک‌های کشاورزی با هماهنگی و تسهیلگری معاونت توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری با حضور هیات مدیره و تعدادی از اعضای انجمن و نمایندگان شرکت های تابعه، معاون فنی و اجرایی شرکت شهرک‌های کشاورزی، مدیرکل، رئیس و کارشناسان گروه سازماندهی و ساماندهی تشکل ها دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، در روز ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پات، هدف از برگزاری این جلسه، شفاف سازی و تصمیم سازی در خصوص نحوه اجرای دستور و مصوبه وزیر جهاد کشاورزی ذیل اعلان افزایش ۱۰۰ هزار هکتاری گلخانه های کشور از سوی رئیس جمهور در موضوع بهره مندی انجمن گلخانه سازان کشور برای توسعه فعالیت های مرتبط با تولید گلخانه ها، توسعه فعالیت های بازرگانی و صادراتی انجمن در تعامل با شرکت شهرک‌های کشاورزی بود که اعضای حاضر به طرح دیدگاه های کارشناسی و چالش های مربوط پرداختند.

در این جلسه ضمن تاکید بر درخواست انجمن گلخانه سازان کشور برای در اختیار گرفتن عرصه برای توسعه فعالیت ها لزوم همراستایی آن با مفاد اساسنامه ای شرکت شهرک‌های کشاورزی، پیشنهاد شد که در اسرع وقت و با مشورت های فنی، نسبت به ارائه طرح توجیهی با مشخصه اجرای الگوی مورد نظر انجمن گلخانه سازان در بخش تولیدات اجزای گلخانه و تجهیزات و تاسیسات تولید شده از سوی شرکت ها و اعضای انجمن، محل استقرار ونوع کاربری برای در اختیار گرفتن عرصه برای توسعه فعالیت ها اعم از صنعتی یا کشاورزی و غیره اقدام شود. در ادامه نیز تعاملات لازم با سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران (وزارت صمت) و تدوین طرح تلفیقی اقدام مقتضی صورت پذیرد.

همچنین در این نشست تاکید شد نظر به اینکه در حال حاضر حدود ۲۳ هزار هکتار گلخانه در کشور موجود است، با حمایت‌های دولت و دستور مساعد رئیس جمهور، امکان توسعه گلخانه ها برای توسعه و ارتقای فعالیت های انجمن گلخانه سازان کشور مهیا می باشد........... //.... کد 60L

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .