سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

تولیدات گلخانه‌ای هرمزگان ۲ برابر افزایش یافت

 

N_337.jpg

کشاورزی آینده جهان: 27/12/1401

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با بیان اینکه تولیدات گلخانه‌ای این استان افزایش ۲ برابری را تجربه می‌کند، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ سطح زیرکشت گلخانه‌های استان به ۵۰۰ هکتار می‌رسید اما با حمایت‌های دولت سیزدهم این میزان اکنون به حدود ۸۵۰ هکتار رسیده است.

محمد رضا شیخ‌زاده در گفت و گویی ضمن اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت سیزدهم افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و توسعه کشت‌های گلخانه ای است، افزود: ازابتدای این دولت تاکنون ۳۵۰ هکتار به کشت گلخانه ای هرمزگان افزوده شده است.

وی بیان کرد: همچنین میزان تولید محصولات گلخانه ای نیز تا قبل از دولت سیزدهم در استان ۱۰۵ هزار تن در سال بود که با افزودن ۷۵ هزار تن محصول به ۱۸۰ هزار تن یعنی حدود ۲ برابر رسیده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان به میزان اشتغال در واحدهای گلخانه‌ای استان اشاره و اظهار کرد: پیش از دولت سیزدهم پنج هزار نفر در گلخانه ه‌ای استان مشغول به فعالیت بودند که اکنون به هشت هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

شیخ‌زاده میزان صادرات محصولات گلخانه ای را تا قبل از دولت سیزدهم ۷۰ هزار تن در سال عنوان کرد و یادآورشد: اکنون سالانه بیش از ۱۲۰ هزار تن محصولات گلخانه ای شامل انواع فلفل دلمه ای رنگی، گوجه فرنگی، خیارسبز و بادمجان از هرمزگان صادر می‌شود. وی ابراز کرد: محصولات گلخانه ای هرمزگان بیشتر به کشورهای اوراسیا، روسیه، کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه صادر می‌شود.

این مسوول ادامه داد: در حال حاضر حدود ۳۶۰ هکتار سطح زیرکشت فلفل رنگی، ۳۲۰ هکتار گوجه فرنگی، ۶۶ هکتار بادمجان، ۱۹ هکتار خیارسبز و ۲۹ هکتار نیز سایر محصولات از جمله گل و گیاهان دارویی به کشت گلخانه ای اختصاص دارد.

گفتنی است؛ شهرستان‌های بندرعباس، حاجی آباد، میناب و رودان از مناطق مهم تولید محصولات گلخانه‌ای در هرمزگان است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، زمان آماده‌سازی و کشت محصولات گلخانه‌ای در هرمزگان از ابتدای شهریور تا پایان تیرماه هرسال است.................... ........ -کد 337 N

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .