سه شنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

4 عاملی که امروز قیمت جهانی کالاهای اساسی را کاهش داد

 

B_237.jpg

کشاورزی آینده جهان: 27/2/1402

بحران سقف بدهی در آمریکا، نگرانی از رکود در اقتصاد جهان، عدم وجود شفافیت در تصمیمات فدرال رزرو آمریکا در باره سیاست‌های مالی و افزایش تقاضا برای اسکناس سبز از بین عواملی هستند که باعث کاهش قیمت کالاهای اساسی در جهان شده است.

قیمت انواع کالاهای جهانی امروز به دلیل، پیش بینی بازار از رکود اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا، افت شدیدی پیدا کرد به طوری که قیمت پنبه 4.2 درصد، قهوه 2.9 درصد، شکر 0.5 درصد کاهش یافت، قیمت گندم 5.75 دلار و قیمت ذرت 6.25 دلار و قیمت دانه روغنی سویا 7.5 دلار کاهش قیمت را تجربه کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد: نگرانی از وضعیت اقتصادی در هفته گذشته باعث شد که قیمت کالاهای اساسی امروز با کاهش شدیدی مواجه شود. هفته گذشته با همین پیش بینی از وضعیت اقتصاد جهان بسیاری از دارندگان کالاهای اساسی به سمت فروش روی آوردند.

بحران سقف بدهی در آمریکا، نگرانی از رکود در اقتصاد جهان، و عدم وجود شفافیت در تصمیمات فدرال رزرو آمریکا در باره سیاست‌های مالی و افزایش تقاضا برای اسکناس سبز از بین عواملی هستند که باعث کاهش قیمت کالاهای اساسی در جهان شده است.

در این میان کمتر از یک ماه فرصت برای کنگره آمریکا مانده تا سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری را برای جلوگیری از نکول اعلام کند.

جولی کوژاکریال مدیر ارتباطات در صندوق بین المللی پول اعلام کرد:‌ پیامدهای بسیار جدی نه تنها برای آمریکا بلکه برای اقتصاد جهانی وجود خواهد داشت.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا در ماه‌های گذشته هر دور از کنگره خواستند که اقدام فوری برای بالا بردن سقف بدهی در این کشور برای فرار از نکول انجام د هند.

جانت یلن هشدار داد که اگر نکول ایجاد شود یک زنگ خطی برای اقتصاد جهانی هم خواهد بود.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، ناکامی در پرداخت سود یا اصل بدهی (استقراض) در زمان مقرر شده، نکول یا Default گفته می‌شود. این نکول زمانی اتفاق می‌افتد که طرف بدهکار قادر به برآورده کردن تعهد قانونی بازپرداخت بدهی نیست. قرض گیرنده ممکن است وقتی از انجام پرداخت‌های لازم ناتوان بوده یا مایل به پرداخت بدهی نباشد، نکـول نماید......... . . . . .. کد 237 B

- - - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .