جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

معاون سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد:

هوشمندسازی صدور مجوزها، استعلامات و پایش اراضی تا افق ۱۴۰۴

 

B_239.jpg

کشاورزی آینده جهان: 27/2/1402

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: صدور مجوزها، پاسخگویی به استعلامات و پایش تمام اراضی دستگاه‌های مختلف تا افق ۱۴۰۴ در قالب سامانه پنجره واحد مدیریت زمین هوشمند می‌شود.

«حسین میررجبی» در نشست پنجره واحد مدیریت زمین که در محل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شد، افزود: در صورت همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، استعلامات در حوزه زمین و صدور مجوزها با بهره‌گیری از سامانه پنجره واحد مدیریت زمین تا سال ۱۴۰۴ هوشمند خواهد شد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: تلاش داریم هر درخواستی که در درگاه متقاضیان در این سامانه ثبت شود، به صورت آنلاین پاسخ داده شود.

وی تسری درگاه متقاضیان به تمام استان‌ها و پهنه‌ها با قابلیت ارایه بیش از ۹۰ عنوان خدمت دارای اولویت، رفع کامل نواقص فنی مرتبط با سامانه‌های داخلی دستگاه‌ها، ارایه نقشه‌های الکترونیکی محدوده تولی‌گری، پاسخگویی هوشمند و خودکار به بیش از ۹۰ درصد استعلامات بین دستگاهی، هدایت هوشمند و هدفمند سرمایه‌گذاران به اراضی مناسب مبتنی بر آمایش سرزمین و حذف کامل بخشی از مصادیق از جمله جعل اسناد را از چشم‌اندازهای یک‌ساله سامانه پنجره واحد مدیریت زمین تا انتهای سال ۱۴۰۲ عنوان کرد.

میررجبی با بیان اینکه رانت اطلاعاتی در برخی از دستگاه‌های کشور زیاد است، تصریح کرد: اگر برابر منشور و برابر افق چشم‌انداز سامانه پنجره واحد مدیریت زمین، متقاضیان بتوانند به صورت هوشمند پاسخ خود را دریافت کنند، تمام فساد و رانت‌ها از دستگاه‌ها حذف و سرمایه‌گذاری به رونق اصلی خود باز می‌گردد.

وی ایجاد سازوکار اجرای سامانه، تدوین ضوابط مرتبط با این طرح، همکاری با سایر متولیان، مدیریت اجرای سامانه، راهبری شناسایی تخلفات و فرهنگ سازی و ترویج سامانه را از مجموع اقدامات در زمینه سامانه پنجره واحد مدیریت زمین نام برد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، در نشست شورای راهبری سامانه پنجره واحد مدیریت زمین که با حضور «عباسعلی نوبخت» معاون وزیر و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، «محمدرضا یزدی» رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و نمایندگان دستگاه‌های مختلف ذی‌ربط و مسوولان استانی به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد............. . . . . .. کد 239 B

- - - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .