سه شنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت:

رفع مشکل خرماداران استان بوشهر مهمترین اولویت این وزارتخانه است

 

B_254.jpg

کشاورزی آینده جهان: 30/2/1402

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندکان گفت: با توجه به فروش نرفتن بخشی از خرمای تولیدی استان بوشهر، رفع مشکل نخلداران و جلوگیری از ضرر و زیان آنان مهمترین اولویت و کار ویژه این وزارتخانه است.

حسین فرهیدزاده در حاشیه نشست با نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اظهار کرد: بخشی از این مشکل ناشی از عوارض صادراتی بوده که وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار اعمال کرده که باتوجه به مذاکرات انجام شده قرار است مکاتباتی از سوی استان بوشهر در این خصوص انجام و ما نیز پگیری لازم را انجام می‌دهیم تا کمترین ضرر متوجه باغداران استان بوشهر شود.

وی افزود: همچنین با توجه به برپایی نمایشگاه غذایی در هفته‌های پیش‌رو، تلاش می‌شود امکاناتی برای فروش خرمای بوشهر در این نمایشگاه فراهم شود.

رئیس سازمان حمایت ازمصرف‌کنندگان و تولیدکنندکان تصریح کرد: با فراهم شدن زمینه فروش محصول خرمای استان بوشهر در این نمایشگاه تلاش می‌شود از ضرر نخلداران بوشهری جلوگیری شود.

وی با تاکید بر پرهیز از پیچیدن یک نسخه کلی در موضوع‌های مختلف برای استان‌ها گفت: از جمله کارهایی که باید در آینده مورد توجه قرار گیرد این است که تصمیمات گرفته شده باید به فراخور هر استان باشد تا به این صورت در برخی مواقع به حوزه تجارت آسیبی وارد نشود.

فرهیدزاده در خصوص نشست خود بانماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست مشکلات صنعتی، معدنی و تجاری مردم این شهرستان در بخش تسهیلات صنعت، معدن و تجارت و رفع مشکلات تجاری و تجارت خارجی بررسی شد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، رئیس سازمان حمایت ازمصرف‌کنندگان و تولیدکنندکان گفت: برخی از این مشکلات در حوزه وزارت صمت بود که براساس وظیفه باید این مسائل از طریق معاونت‌های مختلف پیگیری شود و برخی دیگر نیز درحوزه اختیار سایر دستگاه‌ها است که تلاش می‌شود از طریق مکاتبه این مشکلات برطرف و منشا اثیر خیری برای مردم باشد.....‌................................ کد 254 B

- - - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .