دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

معاون ثبت اسناد اعلام کرد:

حدنگاری ۹۹.۷ درصد عرصه‌های ملی کشور انجام شد

 

F__109.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/12

معاون املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد: حدنگاری(کاداستر) ۹۹.۷ درصد عرصه‌های ملی کشور یعنی ۱۳۶ میلیون هکتار انجام شده و باقی مانده اراضی به دلیل عدم رفع تخلف انجام نشده است.

صفدر کشاورز در آیین تکریم و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک خوزستان در محل دادگستری خوزستان بیان کرد: در حوزه حدنگاری اراضی کشاورزی نیز از ۱۸‌میلیون هکتار عرصه کشاورزی ، هفت میلیون هکتار معادل ۴۲ درصد این اراضی حدنگاری ( سند دار ) شده است و در نظر داریم‌ که تا سال ۱۴۰۳ به اتمام برسد.

وی گفت: خوزستان در خصوص تشکیل کمیسیون رفع تداخلات اراضی از استان‌های آخر کشور است و تنها ۱۰ درصد رفع تداخلات اراضی انجام شده است.

معاون املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تلاش می کند در راستای برنامه سند تحول قضایی و سند تحول سازمانی، در حوزه ثبت شرکت‌ها از تعیین نام تا ثبت اطلاعات به صورت الکترونیک از طریق سامانه "ثبت شرکت‌ها" انجام و نتیجه بررسی نیز به صورت الکترونیک برای متقاضی ارسال شود.

وی گفت: ارتقاء و بازآرایی سامانه ثبت شرکت‌ها و هوشمند سازی آن در دستور کار قرار گرفته است و تا آبان ماه امسال رونمایی می‌شود.

کشاورز با بیان اینکه صدور سند تک برگ از بروز بسیاری تخلفات جلوگیری می‌کند ادامه داد: از سال ۸۹ صدور اسناد از حالت سنتی به صورت تک برگ تغییر کرده و در اسناد تک برگ از بروز بسیاری تخلفات با ثبت نقشه جلوگیری شده است.

معاون املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه در حوزه بافت مسکونی شهری از دهه هفتاد تهیه نقشه شهرها انجام گرفته است ادامه داد: تهیه نقشه بافت‌مسکونی روستایی با همکاری بنیاد مسکن‌ انجام و اسناد مالکیت روستایی نیز صادر شده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، "زمان خوب" امروز شنبه به عنوان مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک خوزستان معرفی شد و از زحمات " محمود بهرسی" مدیر کل سابق این اداره کل تقدیر شد.............. / ……. /.......،،، کد 109 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .