دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت ۲۰۰ قلم انواع روغن در کشور از امروز

 

F__119.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/13

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از امروز شاهد کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی ۲۰۰ قلم انواع روغن در کشور هستیم.

«مسعود امرالهی» در حاشیه بازدید از کارخانه روغن نباتی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به کارگروه تنظیم بازار با توجه به کاهش قیمت جهانی روغن خام، بحث تخفیف یا کسر کردن قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی روغن برای مصرف‌کنندگان با همکاری بخش خصوصی مطرح شد.

وی ادامه داد: با توافق انجام ‌شده در این خصوص، از صبح روز پنج‌شنبه فاز عملیاتی آن آغاز شده و در این بخش بازرسان در سراسر کشور به کارخانجات تولیدی اعزام‌ شده‌اند؛ خوشبختانه این تصمیم را بخش خصوصی لحاظ کرده است.

به گفته امرالهی، قیمت گذشته روغن مایع سرخ‌کردنی ۱۳۵۰ گرمی، ۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که با این کاهش قیمت به ۸۳ هزار و صد تومان تقلیل پیدا کرده است؛ همچنین قیمت روغن مایع سرخ‌کردنی ۱۶۲۰ گرمی ۱۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان بود که به ۱۰۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. قیمت‌های روغن مایع آفتابگردان ۸۱۰ گرمی حاوی ویتامین د ۳، ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان بود که تقلیل و به ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: این کاهش قیمت در حدود ۲۰۰ قلم انواع روغن لحاظ شده و شاهد کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی آن‌ها هستیم.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی درباره وجود باقیمانده روغن در کارخانجات و اصلاح قیمت آنان نیز گفت: در این زمینه باید بخش خصوصی اصلاح قیمت در خط تولید را انجام دهد و یا می‌تواند با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی، کالاها را به فروشندگان عرضه کند.

وی با اشاره به رایزنی انجام‌شده با فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خصوص کاهش قیمت روغن نباتی، تصریح کرد: فروشگاه‌ها این محصولات را با قیمت بالاتری تهیه ‌کرده‌اند اما با توافق صورت گرفته بنا است تا این کالا را با درصد سود کمتر عرضه کنند.

امرالهی یادآور شد: مشکلی در تولید روغن نباتی در کشور وجود ندارد و با همکاری بخش خصوصی و دولتی این کاهش قیمت صورت گرفته است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی با تأکید بر اصلاح قیمت‌های مصوب جدید توسط تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان، تصریح کرد: در غیر این صورت بازرسان ما برخوردهای لازم را انجام می‌دهند............................... / ……. /.......،،، کد 119 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .