شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

افزون بر ۶۰ درصد خرید گندم کردستان توسط تعاون روستایی انجام شد

 

F__131-1.jpg

کشاورزی آینده جهان: 1402/06/14

مدیرتعاون روستایی کردستان گفت: افزون بر ۶۰ درصد از خرید تضمینی گندم استان در سال زراعی جاری توسط تعاون روستایی انجام شد.

بهرام کوشکی در گفت و گویی اظهار کرد: از ابتدای آغاز فصل خرید گندم (۱۰ تیر) در سال جاری تاکنون افزون بر ۶۵۰ هزار تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان استان توسط تعاون روستایی خریداری شد.

وی با اشاره به اینکه ۵۸ مرکز خرید و چهار سیلوی مکانیزه شبکه تعاون روستایی استان امسال اقدام به خرید تضمینی گندم از کشاورزان کردند، افزود: حدود سه ماه کارکنان این سازمان در خدمت گندمکاران استان بودند و خوشبختانه کشاورزان هم از عملکرد این مجموعه اعلام رضایت کردند.

مدیرتعاون روستایی کردستان یادآور شد: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان استان به طور تضمینی خریداری شد که از این میزان افزون بر ۶۰ درصد آن توسط مراکز خرید تعاون روستایی خریداری شده است.

کوشکی به دیگر اقدامات انجام شده توسط تعاون روستایی استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد حدود سه هزار تن محصولات کشاورزی در فروشگاه و غرفه دائم و موقت تعاون روستایی در سطح استان عرضه شده است.

وی ادامه داد: ۸۴ هزار لیتر انواع سوخت بنزین، نفت، گازوئیل، ۲۳ هزار تن آرد روستایی وهفت هزار تن انواع کود شیمیایی هم توسط تعاون روستایی استان در این مدت توزیع شده است.

مدیرتعاون روستایی کردستان با اعلام اینکه هفت سایت فرآوری بذور در شبکه تعاون روستایی مشغول به تولید و تامین و توزیع بذور اصلاح شده گندم و جو هستند، گفت: با توجه به آغاز فصل جدید کشت گندم حدود یک هزار و ۹۰۰ تن انواع بذر اصلاح شده گندم در شبکه تولید و توزیع شده است که این رقم تا پایان فصل کاشت به چندین هزار تن خواهد رسید.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، در حال حاضر یک اتحادیه تعاون روستایی، ۴۳ تعاونی تولید، چهار واحد مکانیزاسیون، چهار باسکول و سه مرکز خرید گندم تضمینی زیرمجموعه مدیریت تعاون روستایی کردستان مشغول به فعالیت هستند.................................... .............. / ……. /.......،،، کد 131 F

- - - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .