سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

بهره‌برداری از ۱۲۶ طرح کشاورزی استان اردبیل به مناسبت دهه فجر

Dd_90.jpg

کشاورزی آینده جهان: 10/11/1402

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: ۱۲۶ طرح بخش‌های مختلف کشاورزی این استان با اشتغالزایی ۹۸۶ نفر در ایام‌ دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.

نوبخت اژدری در گفتگویی میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای این طرح‌ها را ۴ هزار و ۹۳۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها علاوه بر بهره‌مندی ۵۰۱۵ خانوار، برای ۹۸۶ نفر به صورت مستقیم و برای ۴۳۷ نفر به صورت غیرمستقیم زمینه اشتغال ایجاد شده است.

وی ۹ طرح مجتمع گلخانه‌ای به مساحت ۱۰.۶ هکتار از در شهرک‌های گلخانه‌ای مغان و سامیان با ظرفیت تولید ۲۵۰۰ تن انواع محصولات گلخانه‌ای و ۲۷۰ هزار شاخه انواع گل زینتی و ۲ طرح گلخانه‌ای خارج از شهرک‌های استان اردبیل را از جمله طرح‌های آماده بهره‌برداری ذکر کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل همچنین پنج طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی شامل صنایع بسته‌بندی، سردخانه، تولید خوراک دام و طیور، پنبه پاک‌کنی و برنج‌کوبی با ظرفیت تولید ۳۴ هزار و ۲۵۰ تن را از جمله سایر طرح‌های آماده بهره‌برداری برای ایام دهه فجر در این استان ذکر کرد.

وی ۷۸ طرح بخش آب و خاک با لحاظ ۵۷ طرح سامانه نوین آبیاری سطوح کوچک و بزرگ شامل مرمت و احیای قنوات، اجرای سامانه‌های نوین آبیاری، زهکشی اراضی، احداث استخر ذخیره آب و کانال انتقال آب را از جمله دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری در ایام دهه فجر امسال استان اردبیل برشمرد و هدف از اجرای این طرح‌ها را صرفه جویی در مصرف آب، افزایش تولید و درآمد کشاورز و بالا رفتن راندمان آبیاری عنوان کرد.

اژدری همچنین ۱۰ طرح بخش دام و طیور شامل مجتمع پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار، پرواربندی بره و پرورش گاو شیری و نیز سه طرح شیلات و آبزیان شامل تولید ۱۰ تن ماهی سردآبی، ۵۰ هزار قطعه زالوی طبی و پرورش ۶۰۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل‌آلا را از جمله طرح‌های آماده افتتاح ایام دهه فجر در استان اردبیل اعلام کرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی،وی در ادامه، پنج طرح منابع طبیعی و آبخیزداری شامل کنترل طرح سیلاب و جلوگیری از فرسایش خاک، ۱۱ طرح امور عشایری و ۲ طرح مرکز تحقیقات کشاورزی شامل تکثیر و ازدیاد بذر سیب زمینی و استخر ذخیره آب را از جمله طرح‌های دیگر آماده برای افتتاح در ایام دهه فجر در استان اردبیل ذکر کرد........./..../............ // کد 90. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .