سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

در بازدید رهبر معظم انقلاب از غرفه دستاوردهای کشاورزی در دولت سیزدهم مطرح شد؛

سازمان تات پیشرو در تولیدات بذر با راندمان بالا

Dd_93.jpg

کشاورزی آینده جهان: 10/11/1402

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با حضور در نمایشگاه توانمندی‌های تولید ایرانی که در حسینیه امام خمینی (ره) برپا شده بود از غرفه دستاوردهای کشاورزی بازدید کرد.

محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی در این بازدید با تشریح عملکرد مدیریت کلان کشاورزی در دولت سیزدهم، اقدامات و برنامه‌های زیرساختی وزارت جهادکشاورزی در دستیابی به امنیت غذایی پایدار بر پایه دانش‌بنیان سازی کشاورزی را به محضر رهبر انقلاب ارایه کرد.

به گفته نیکبخت، افزایش ضریب خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی، خودکفایی در تولید گندم نان، افزایش ظرفیت دانش‌بنیان سازی کشاورزی، تولیدات سازمان تات در بذر با راندمان بالا از جمله پیشرفت‌های کشاورزی در دولت سیزدهم است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی در تولید؛ مکمل‌های پروبیوتیک انسانی، دامی، طیور، آبزیان، آفت‌کش و کود زیستی، آنزیم و مخمر، مکمل خوراک دام و طیور، کشت بافت گیاهان، بهبود‌ دهنده‌های آرد و غلات، استحصال ماده موثر گیاهان دارویی، بهبود راندمان کشت، تولیدات بهداشتی و آرایشی حاصل از آبزیان، هوشمندسازی کشاورزی، گلخانه‌های هوشمند و. .. فعالیت دارند.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، گفتنی است؛ در این نمایشگاه، تولیدات داخلی کشور، با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان و زنجیره تامین تولید در ۴۰ غرفه ارائه شده است............../..../............ // کد 93. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .