سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

افتتاح ایستگاه ملی کیوی در آستارا

Dd_110.jpg

کشاورزی آینده جهان: 14/11/1402

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان گفت: ایستگاه ملی کیوی از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور در آستارا افتتاح شد.

محمد رضا عباسی مژدهی در مراسم افتتاح ایستگاه تحقیقاتی ملی کیوی کشور در شهرستان آستارا اظهار کرد: با توجه به اینکه کیوی یک محصول استراتژیک برای شهرستان آستارا و استان گیلان به شمار می‌رود و با سیر صعودی در سطح زیر کشت و صادرات برای کل استان مواجه است نیاز به یک ایستگاه تحقیقاتی ویژه و انحصاری برای این محصول احساس می‌شد.

وی افزود: با رایزنی‌ها از سال‌های گذشته این کار کلید خورده بود که با اعتبارات ملی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برای این موضوع، تاسیس ایستگاه فازبندی و بخش اول به مساحت حدود هشت هزار متر اجرا شد که مجموعه ای از ارقام مختلف کیوی را شامل می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان ادامه داد: امیدواریم در فازهای بعدی این کار به همین شکل ادامه پیدا کند و محققان و همکاران ما و همچنین سایر همکاران در بخش‌های مختلف مرکز تحقیقات و سایر پژوهشکده‌های تحقیقاتی استان و کشور بر روی این محصول تحقیق و مطالعات پژوهش‌های لازم را انجام دهند تا آنچه را که نیاز است برای کیوی استان بتوانند فراهم کنند.

عباسی مژدهی با اشاره به حمایت‌های مسئولان شهرستان و استان در راه اندازی این ایستگاه تصریح کرد: امید است این مجموعه حمایت‌ها تداوم پیدا کند تا شاهد رونق و گسترش هرچه بهتر این محصول در سطح استان گیلان و به ویژه شهرستان آستارا باشیم که آثار بسیار خوبی را هم برای اقتصاد شهرستان فراهم خواهد کرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر در غربی‌ترین نقطه استان گیلان، در فاصله نزدیک به ۱۷۳ کیلومتری رشت و همجوار با استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد؛ این شهرستان دارای سه مرز دریایی، ریلی و بزرگراهی و فضای مناسبی برای تجارت در منطقه است...../..../............ // کد 110. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .