سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

تامین پایدار کود مورد نیاز کشور

Dd_121.jpg

کشاورزی آینده جهان: 15/11/1402

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر اهتمام این شرکت برای تامین کود کشاورزان تاکید کرد و گفت: کارگروه مشترکی بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه زنجیره ارزش کود اوره و تنوع‌بخشی به سبد محصولات پتروشیمی مورد نیاز بخش کشاورزی ایجاد می‌شود.

«مرتضی شاهمیرزایی» در دیدار با «علیرضا مهاجر» معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و «حمید رسولی» مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اظهار داشت: هلدینگ‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی در آستانه کشت بهاره، باید به تعهدهای خود نسبت به تامین نیاز صنعت کشاورزی متعهد باشند.

وی گفت: حمایت و پشتیبانی از صنعت کشاورزی باید به‌طور جدی مورد توجه همه متولیان قرار گیرد و با همکاری و هم‌گرایی شرایطی فراهم شود تا کشاورزان در نقاط مختلف کشور دغدغه تامین کود نداشته باشند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به حمایت شرکت‌های پتروشیمی از بخش کشاورزی، افزود: سال گذشته شرکت‌های پتروشیمی اوره‌ساز ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کود اوره را با قیمت مصوب تحویل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی دادند و تلاش خواهد شد این روند ادامه داشته باشد.

شاهمیرزایی به دغدغه پتروشیمی‌های تولیدکننده آمونیاک و اوره برای وصول مطالبات خود اشاره کرد و گفت: می‌توان با اتخاذ تدابیر و راهکارهای اجرایی، طلب مجتمع‌های پتروشیمی را پرداخت کرد و در این مسیر شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هر گونه همکاری لازم است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، در این نشست، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، همچنین مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز به بیان برخی مشکلات و چالش‌های موجود در تامین کود بخش کشاورزی پرداختند و در پایان مقرر شد با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصمیم‌ها و راهکارهای اجرایی برای رفع مسائل مختلف نهایی شود.......................... /..../............ // کد 121. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .