سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

رتبه‌ تک رقمی ایران در جهان برای تولید 35 محصول کشاورزی

Dd_124.jpg

کشاورزی آینده جهان: 16/11/1402

بیش از 60 قلم انواع میوه و سبزیجات متنوع و با 3 مدل قیمت در بازار عمده‌فروشی میدان میوه و تره‌بار مرکزی تهران عرضه می‌شود، تنوعی که سازمان خوار و بار کشاورزی ملل متحد هم به آن اذعان می‌کند.

رتبه‌ تک رقمی ایران در جهان در تولید 35 محصول کشاورزی بنا بر اعلام فائو، بازار میوه را در چله کوچک زمستان به بیش از 60 قلم میوه و سبزی رنگارنگ آراسته است.

این روزها با اینکه زمستان است تقریبا هر میوه‌ای در بازار وجود دارد حتی هندوانه‌ای که با گرمای تابستان گره خورده است.

در فهرست قیمتی که اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار تهران به تازگی منتشر کرده است 61 قلم کالا و سبزی دیده می‌شود که در کمتر کشوری چنین تنوع را می‌توان پیدا کرد، برخی میوه‌ها که شاید فکر کنید در این فصل سال پیدا نمی‌شود مانند هندوانه.

قیمت‌ها هم در بازار عمده فروشی میانگین کیلویی 20 هزار تومان است، انار سرخ دماوند از 10 تا 30 هزار تومان، پرتقال از 8 تا 25 هزار تومان، سیب قرمز و سفید از 15 تا 20 هزار تو‌مان و کیوی و لیمو شیرین 20 هزار تو‌مان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران هم پیش‌تر از ثبات نرخ انواع میوه و صیفی در هفته دوم بهمن سال جاری خبر داده و روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران هم از بازار آرام و ارزان شدن انواع میوه در میادین میوه و تره بار گفته است.

در این میان ابراهیم مرادزاده کارشناس کشاورزی، تأثیر فراوانی میوه در کاهش قیمت آن را رد نمی‌کند اما می‌گوید که کاهش مصرف میوه با وجود فشار اقتصادی هم عامل پیشی گرفتن عرضه از تقاضا شده و قیمت بازار را کاهشی کرده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، وی می‌گوید قیمت‌های بالاتری که در بازار می‌بینیم به دلیل عدم نظارت بر خرده فروشی‌ها است که قیمت‌ها را بی ضابطه بالا می‌برند.... ........................... /..../............ // کد 124. Dd

ادامه مطلب در لینک زیر بخوانید

B2n.ir/s97721

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .