سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی خبرداد:

آب و خاک پیشتاز در افتتاح پروژه‌های بخش کشاورزی در ایام دهه فجر

Dd_128.jpg

کشاورزی آینده جهان: 16/11/1402

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از افتتاح ۲هزار۸۴۹ پروژه آب و خاک بخش کشاورزی کشور خبر داد و گفت: این میزان پروژه بیش از نیمی از طرح‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی یعنی معادل ۵۸ درصد کل پروژه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

صفدر نیازی شهرکی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان این که بخش آب و خاک با افتتاح و بهره‌برداری از دو هزار و ۸۴۹ پروژه بخش کشاورزی در دهه فجر امسال پیشتاز است، گفت: این میزان پروژه با صرف بیش از ۲۱۲۶۲ میلیارد ریال اعتبارات ملی، استانی و خودیاری به مناسبت دهه فجر در استان‌های کشور افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

به گفته وی، با افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های آب و خاک در دهه فجر امسال، برای ۴۷ هزار و ۹۳۴ نفر اشتغال ایجاد شده و ۸۵ هزار و ۵۸۹ خانوار از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی به پروژه‌های قابل افتتاح در بخش‌های مختلف این معاونت اشاره و تصریح کرد: اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های آب وخاک در سراسر کشور علاوه بر ارتقای بهره‌وری موجب افزایش تولید محصولات کشاورزی خواهد شد.

نیازی با بیان این که بیشترین میزان از کل پروژه‌های قابل افتتاح آب وخاک مربوط به بازسازی و نوسازی قنوات است، افزود: ۸۴۷ پروژه بازسازی و نوسازی قنوات در ایام مبارک دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد که نشان از توجه دولت و همچنین مشارکت مردم به حفظ و احیای این سازه تاریخی به عنوان منبع تامین آب دارد.

وی افزود: ۵۵۲ پروژه سامانه‌های نوین آبیاری نیز در این ایام افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که با توجه به منویات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص تشکیل کارگروهی در دولت برای توسعه آبیاری نوین و توجه خاص ایشان به این حوزه، این امیدواری بوجود آمده است تا با سرعت بیشتری فناوری‌های جدید آبیاری در بخش کشاورزی پیاده‌سازی و بومی‌سازی شود تا از منابع آبی موجود حداکثر بهره‌وری صورت گیرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، پوشش انهار سنتی، احداث جاده‌های بین مزارع، احداث و بهسازی شبکه‌های آبیاری و زهکشی، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، احداث و توسعه آب‌بندان‌ها، طرح‌های کوچک تامین آب و انتقال آب با لوله را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح آب و خاک در دهه مبارک فجر برشمرد.......... ......................... /..../............ // کد 128. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .