سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

افزایش ۲۰ درصدی سطح جهش تولید در دیمزار‌های کشور

Dd_134.jpg

کشاورزی آینده جهان: 16/11/1402

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم خبر داد: سطح اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت.

مظفر روستایی گفت: در سال زراعی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ سطح اجرای طرح جهش تولید از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار به پنج میلیون و ۲۴۰ هزار هکتار افزایش پیدا کرد.

وی افزود: با افزایش سطح زیرکشت ۲۰ درصدی تعداد استان‌های مجری طرح نیز از ۲۱ به ۲۵ استان رسید.

به گفته رییس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور امسال برای کمک به اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌ها ۱۴۷۰ کارشناس نظام مهندسی کشاورزی، توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها به کار گرفته شده‌‌اند.

وی افزود: از زمان اجرای این طرح بیش از هفت هزار و ۵۷۹ دستگاه انواع ادوات کشاورزی با حمایت مالی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی تامین و در اختیار کشاورزان دیم‌کار در کشور قرار گرفته است.

روستایی اظهار کرد: با پشتیبانی فنی، علمی و همچنین تامین بذر مورد نیاز از محصولات زراعی در موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ میانگین محصولات زراعی گندم، جو، نخود، عدس، گلرنگ و گیاهان علوفه‌ای در پروژه جهش تولید به ترتیب ۱۴۵۲، ۱۲۰۱، ۶۶۴، ۴۵۹، ۵۱۶ و ۲۲۸۳ کیلوگرم در هکتار بود که نسبت به سال قبل در گندم، جو، نخود، عدس، گلرنگ و علوفه به ترتیب ۴۰، ۳۰، ۱۹، ۴، ۵۰ و ۱۸ درصد افزایش داشت.

به گزارش کاج پرس به نقل از صدا و سیما، گفتنی است؛ اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌ها با مشارکت وزارت جهاد کشاورزی و ستاد اجرای فرمان حضرت امام خمینی و پشتیبانی علمی و فنی این موسسه در حال اجرا است.... .. .......................... /..../............ // کد 134. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .