سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

تسهیلات ۳۸۰ هزار میلیارد تومانی بانک کشاورزی در حمایت از امنیت غذایی در دولت سیزدهم

Dd_141.jpg

کشاورزی آینده جهان: 18/11/1402

بانک کشاورزی از ابتدای دولت سیزدهم با هدف ارتقا و تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور، ۳۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به فعالان زنجیره تأمین مواد غذایی پرداخت کرده است.

این بانک در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های دولت سیزدهم در زمینه حفظ، ارتقا و تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور مأموریت‌های مهمی بر عهده گرفته و همواره نقش موثری ایفا کرده است که از جمله مهمترین این مأموریت‌ها که با پشتوانه مطالعات و تجربیات گذشته در سال جاری به مرحله اجرا رسید، در نظر گرفتن شبکه تولید و توزیع مواد غذایی در قالب زنجیره‌های تأمین بوده است.

بر این اساس، بانک کشاورزی طی حدود سه سال گذشته مبلغ ۳۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به زنجیره تأمین مواد غذایی پرداخت کرده است که این رقم صرفا معادل تسهیلات نقدی پرداخت شده بوده و حمایت‌های مالی از طریق ابزارهای تعهدی را شامل نمی‌شود.

همچنین این بانک در سال جاری با اجرای کشاورزی قراردادی گامی بزرگ در جهت تأمین مالی زنجیره تأمین مواد غذایی با استفاده از ابزارهای تعهدی برداشت که نتایج مثبت آن از جمله سهولت در دسترسی فعالان اقتصادی به منابع مالی و نیز کنترل قیمت‌ها، در ماه‌های آتی نمایان خواهد شد.

بر اساس این گزارش، تسهیلات نقدی پرداختی طی کمتر از سه سال گذشته در بخش‌های زراعت، باغداری، مرغداری و دامداری، شیلات و آبزیان و همچنین صنایع وابسته و خدمات کشاورزی پرداخت شده و سه بخش صنایع وابسته، مرغداری و دامداری و زراعت به ترتیب با دریافت ۲۰۴، ۷۷ و ۷۰ هزار میلیارد تومان بیشترین سهم از تسهیلات پرداختی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، این گزارش می‌افزاید؛ از آغاز دولت سیزدهم، یک میلیون و ۸۶۴ هزار فقره تسهیلات نیز به زنجیره‌های تأمین مواد غذایی پرداخت شده است که از نظر تعداد بخش‌های مرغداری و دامداری، زراعت و صنایع وابسته به ترتیب با دریافت ۶۵۴، ۵۳۵ و ۴۲۱ هزار فقره به ترتیب بیشترین سهم را داشته‌اند... .............. .................... /..../............ // کد 141. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .