سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

انتخاب ۱۵۰ مزرعه نوآور در راستای دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی

Dd_143.jpg

کشاورزی آینده جهان: 18/11/1402

۱۵۰ مزرعه نوآور با هدف دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی تاکنون توسط معاونت آموزش و ترویج سازمان تات تاکنون انتخاب شده است.

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی امروز در جریان بازدید خبرنگاران از اقدامات و دستاوردهای این حوزه در قالب دهمین تور رسانه‌ای دانش‌بنیان سازمان تات به خبرنگار ما گفت: امسال ۱۰۴ مزرعه نوآور انتخاب شد که با احتساب ۴۶ مزرعه در سال گذشته، تعداد این مزارع به ۱۵۰ مورد رسیده است.

عبدالله موموندی شناسایی و انتخاب کشاورزان نوآور و بهره‌ور را از اقدامات جدید موسسه آموزش و ترویج کشاورزی عنوان و اظهار کرد: این کشاورزان بهترین مزارع را از نظر ظرفیت‌های نوآوری را دارند.

وی افزود: این مزارع که ظرفیت دانش‌بنیان شدن را دارند، زیر پوشش پارک ملی علم و فناوری کشاورزی قرار می‌گیرند و از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

موموندی تصریح کرد: کشاورزانی که دارای مزارع نوآور هستند این مسوولیت اجتماعی را دارند تا به بقیه کشاورزان با فعالیت‌های ترویجی و آموزشی کمک کنند.

وی شناسایی و انتخاب کشاورزان برگزیده را از دیگر وظایف این دفتر دانست و گفت: به زودی ۳۷ امین مراسم انتخاب و معرفی کشاورزان برگزیده را برگزار می‌کنیم.

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی راه‌اندازی کاروان‌های ترویجی را از دیگر برنامه‌ها و اقدامات برشمرد و ابراز داشت: در راستای الگوی کشت تاکنون شش کاروان ترویجی برگزار کرده‌ایم تا به پرسش‌ها و ابهامات کشاورزان توسط متخصصان و مروجان پاسخ دهیم.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، وی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون پنج کاروان ترویجی در بخش کشاورزی برگزار شده است، تصریح کرد: این کاروان‌های ترویجی بیشتر در مورد محصولات زراعی کشت بهاره و پاییزه، حوزه آب و خاک، حوزه هواشناسی و آخرین مورد اعزام محققان معین تمام کشور به عرصه‌ها بوده است........ .............. .................. /..../............ // کد 143. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .