سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

اعطای ۱۰ همت تسهیلات جهت تامین ادوات کشاورزی

Dd_152.jpg

کشاورزی آینده جهان: 21/11/1402

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از ابتدای امسال برای اعطای ۱۰ همت تسهیلات با بانک‌ها توافق کردیم و تاکنون حدود ۲ همت تسهیلات پرداخت شده که این میزان جهت تامین ادوات بوده است.

کریم ذوالفقاری در حاشیه افتتاح نوزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون) که در ایام دهه فجر در خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ادوات و دنباله‌بندهای ماشین‌آلات کشاورزی یکی از موضوعاتی است که باعث افزایش تولید و کیفیت محصولات می‌شود.

وی افزود: بیش از ۵۵۰ شرکت در کشور تحت نظر وزارت صمت در حال تولید ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی با بهترین استانداردها هستند. در این نمایشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت حضور دارند که حدود ۱۱۰ شرکت از خراسان رضوی و دیگر شرکت‌ها از اقصی ‌نقاط کشور هستند.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: ماشین و دنباله‌بندی در سطح دنیا وجود ندارد که صنعتگران ما توان ساختش را نداشته باشند. غیر از موتور و دنده‌ها که در برخی کشورها تولید می‌شود، دیگر ادوات و دنباله‌بندهای کشاورزی در ایران تولید می‌شود.

وی اضافه کرد: در حوزه صادرات به کشورهای منطقه و برخی کشورهای آفریقایی ادوات کشاورزی صادر می‌کنیم.

ذوالفقاری بیان کرد: قرار است یکی از شرکت‌های خراسان رضوی تولید تراکتور را آغاز کند و قول داده شده تا سالانه ۳ هزار دستگاه تراکتور در سه مدل از سال آینده در این شرکت تولید شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، به گفته وی، از ابتدای سال جهت اعطا ۱۰ همت تسهیلات با بانک‌ها توافق کردیم و در آبان‌ماه مشکل اختلاف سامانه ۱۲۴ پیش‌فاکتور حل و از این زمان پرداخت تسهیلات آغاز شد. تاکنون حدود ۲ همت تسهیلات پرداخت شده که این میزان جهت تامین ادوات بوده است..،.......................... .......... /..../............ // کد 152. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .