سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

سه استان شمال‌غرب کشور، پیشتاز تحقق تولید کشاورزی قراردادی

Dd_163.jpg

کشاورزی آینده جهان: 23/11/1402

به ترتیب ۳ استان شمال‌غرب کشور شامل استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل پیشتاز پیش‌بینی درصد تحقق تولید کشاورزی قراردادی در کشور هستند.

به ترتیب استان‌های آذربایجان‌شرقی با تحقق ۱۰۳ درصد و بیش از تکلیف تعیین شده برنامه ابلاغی، آذربایجان‌غربی با تحقق ۹۸ درصد برنامه ابلاغی و اردبیل با تحقق ۹۴ درصد برنامه ابلاغی، در رتبه‌های اول تا سوم تحقق کشاورزی قراردادی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، بعد از این سه استان، به ترتیب استان‌های اصفهان با تحقق ۸۱ درصد، ایلام با تحقق ۷۳ درصد و البرز با تحقق ۷۲ درصد در رتبه‌های سوم تا ششم قرار دارند و سپس به ترتیب، استان‌های بوشهر، تهران، خراسان ‌جنوبی، کرمان و خراسان ‌رضوی در جدول آمار کشت قراردادی جای گرفته‌اند.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، این گزارش می‌افزاید، بعد از ۱۱ استان فوق، به ترتیب استان‌های خراسان ‌شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس و لرستان قرار دارند؛ ضمن این که تاکنون کشاورزی قراردادی در ۲ میلیون و ۱۲ هزار هکتار از اراضی پیش‌بینی شده، محقق شده است........................ /..../............ // کد 163. Dd

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .