دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

آغاز فعالیت سامانه گاه شمار حضور محققان در عرصه کشاورزی

Hh-__68.jpg

کشاورزی آینده جهان: 12/03/1403

گاه شمار فعالیت محققان در عرصه کشاورزی در راستای استفاده موثر از ظرفیت علمی و پژوهشی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و ثبت تجارب عملی بهره‌برداران، آغاز به کار کرد.

/ محمد مهدی قاسمی معاون سازمان تات و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به خبرنگار ما گفت: ۲۴۰۰ محقق و پژوهشگر سازمان، سالانه بالغ بر ۴۰۰۰ مورد نتیجه علمی و تحقیقاتی و پاسخ به نیاز بهره‌برداران عرصه کشاورزی را در این سامانه بارگذاری می‌کنند.

وی افزود: با فعال شدن این سامانه عملکرد روزانه هر یک از محققان در سراسر کشور ثبت و ضبط و علاوه بر اشتراک گذاری نتایج تحقیقات برای سایر محققان، این موارد از سوی مدیران استانی و ملی هم رصد می‌شود.

قاسمی ادامه داد: اساس فعالیت محققان در عرصه‌های کشاورزی مسئله محوری است به گونه‌ای که هرگاه محققان مشکلی را از مسائل کشاورزان حل کنند، آن را در سامانه بارگذاری خواهند کرد.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی تاکید کرد: برپایی کارگاه‌های آموزشی با حضور کشاورزان، گزارش تحلیلی و تصویری از اقدامات اجرایی، و مستند سازی محیطی هر محقق ثبت و از این طریق بهترین محققان سال انتخاب و معرفی خواهند شد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی وی، روش‌ مشارکتی را از بهترین شیوه جذب همکاری بهره‌برداران با کشاورزی و محققان ارزیابی کرد و گفت: همکاری مشارکتی سبب باورپذیری نتایج تحقیقات علمی از سوی کشاورزان و به کارگیری آن در عرصه و سبب افزایش تولید و بهبود کارایی نهاده‌ها می‌شود..... /................................. // کد 68H

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .