چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

ایران آگروفود، جزو ۵ نمایشگاه برتر ایران

Hh-_-139.jpeg

کشاورزی آینده جهان: 20/03/1403

معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته،ایران آگروفود ۲۰۲۴، در جمع خبرنگاران این نمایشگاه را جزو ۵ نمایشگاه برتر ایران، معرفی کرد.

مهدی ضیغمی، معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته، ایران آگروفود ۲۰۲۴، در جمع خبرنگاران این نمایشگاه را جزو ۵ نمایشگاه برتر ایران، معرفی کرد و افزود: میزان حضور تجار و شرکت‌های خارجی در ایران اگروفود نشان‌دهنده جایگاه و مزیت ما در حوزه صنایع غذایی است.

وی ادامه داد: صنایع غذایی در ایران اکسپو حضور جدی داشتند و همین حضور منتج به عقد قرارداد‌های خوب با شرکت‌های خارجی شد؛ و این موضوع نشان دهنده ظرفیت بالای ما در حوزه صادرات و توسعه کیفیت این محصولات است.

معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر رابطه مستقیم این صنعت با سبد غذای خانوارها، تصریح کرد: در سال‌های اخیر این صنعت رشد قابل توجهی داشت و بخشی از این موفقیت را می‌توان به برگزاری این نمایشگاه نسبت داد چرا که با ایجاد فضای رقابتی به افزایش کیفیت کمک کرده است.

ضیغمی در پاسخ به این پرسش که آیا بسته‌های حمایتی برای شرکت‌های ایرانی در شرایط تحریم تعریف شده است؟ گفت: سازمان توسعه تجارت ایران در حوزه مشوق‌های صادراتی به ویژه برای صنایع خرد برای شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی تلاش‌های را آغاز کرده و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه بتواند مشوق‌ها را تا پایان سال پرداخت کند.

به گزارش کاج پرس به نقل از برنا، وی در پایان توضیح داد: هدف ما حمایت از صنایع خرد و صادرات محصولات غیرنفتی و دانش‌بنیان‌هاست و در این بین صنایع غذایی جایگاه ویژه‌ای دارند................... /.... /. /................................. // کد 139H

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .