سه شنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی

پرداخت مبلغ علی‌الحساب خرید گندم به کشاورزان تا مشخص شدن قیمت خرید تضمینی سال جاری

پرداخت مبلغ علی‌الحساب خرید گندم به کشاورزان تا مشخص شدن قیمت خرید تضمینی سال جاری

 

کشاورزی آینده جهان  جمعه  ۱۴۰۲/۰۲/۰۸

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت‌ مبلغ علی‌الحساب خرید گندم به کشاورزان تا مشخص شدن قیمت خرید تضمینی سال جاری خبر داد.

به گزارش کشاورزی آینده جهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در سفر هیات دولت به استان خوزستان و در بازدید از پروژه‌های بخش کشاورزی این استان در جمع خبرنگاران گفت: پیرو سیاست‌های مردمی دولت سیزدهم، سفرهای استانی به دلیل دیدارهای چهره به چهره انجام می‌شود تا مسئولان از مشکلات هر استان به صورت ویژه باخبر شوند، در این راستا می‌توان در برخی از مسایل با تصمیماتی قاطع مشکلات را حل کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه استان خوزستان دارای استانداری مقتدر است که پیگیر مشکلات و حل آن است.

آقامیری با بیان این که بحث عمده در استان خوزستان کشاورزی است، تصریح کرد: حدود ۲۰درصد از مجموع محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می‌شود و ظرفیت افزایش میزان تولیدات محصولات کشاورزی نیز در این استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کم‌آبی از مشکلات اساسی استان خوزستان به شمار می‌رود، گفت: فعالیت‌های خوبی در این زمینه در گذشته انجام شده است و امروز نیز در نشست با رئیس‌جمهور، دیگر راهکارها برای رفع مشکلات کم‌آبی استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز فصل برداشت محصول گندم در کشور گفت: در این راستا خرید تضمینی گندم نیز آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود ۸میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

وی ادامه داد: البته تاکنون قیمت گندم مشخص نشده اما حدود ۳۰۰هزار تن گندم در استان خوزستان خریداری شده است.

به گفته آقامیری، وزارت جهاد کشاورزی درصدد است تا بلافاصله پس از تحویل گندم به سیلو توسط کشاورزان، مبلغ آن پرداخت شود، در این راستا روز گذشته مبلغ ۲۵۰میلیارد تومان به حساب گندمکاران خوزستانی به صورت علی‌الحساب تا مشخص شدن قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری پرداخت شده است.

وی گفت: پس از مشخص شدن قیمت گندم توسط شورای قیمت‌گذاری و ابلاغ آن، مابه‌التفاوت مبلغ به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی مهم ترین مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی را حمایت از تولید محصولات کشاورزی عنوان کرد و افزود: باید مشکلات تولید در حوزه زراعت، باغبانی، دام، طیور و آبزیان را حل کنیم تا در این زمینه با کمبودی مواجه نشویم.

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید:

t.me/kajpress00

instagram.com/kajpressnews 

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .