دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی

 ثبات قیمت بازار گوشت مرغ+ اینفوگرافی

اخبار کشاورزی: اینفوگرافی ثبات قیمت بازار گوشت مرغ

پنج شنبه هجدم آبان 1402

کشاورزی آینده جهان- فرانک مسعودی

خوشبختانه این روزها شاهد آرامش در بازار گوشت مرغ هستیم و گزارش های میدانی نشان از وفور این محصول در بازار و ثبات قیمت آن در بازار و بر سر سفره مردم دارد.

شناخت عوامل ایجاد این آرامش بسیار مهم است و می تواند چراغ راه آینده در جهت تامین امنیت غذایی پایدار برای کشورمان باشد.

هفته گذشته (دهم آبان)، علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از تداوم ثبات قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ در بازار خبر داده و گفته بود که با توجه به حجم تولید و عرضه آن در بازار این روند فعلا ادامه خواهد داشت.

وی دلایل ثبات قیمت مرغ در بازار را چهار عامل افزایش تولید،تامین به موقع نهاده، ساماندهی بازار و واردات تخم مرغ نطفه‌دار برشمرده و در توضیح بیشتر گفته بود:

افزایش جوجه ریزی و تولید یکی از عواملی بود که به ثبات بازار کمک کرد، ماهانه 130 میلیون قطعه جوجه ریزی می شود که ‌می‌تواند نیاز کشور را به راحتی تامین کند، کشور سالانه 2.5 میلیون تن نیاز به مرغ دارد. جوجه ریزی‌ها از خرداد ماه ماهانه 130 میلیون قطعه بوده است که تولید نه تنها کاملا نیاز کشور را بر طرف‌می کند بلکه در ماههای آینده باید شرکت پشتیبانی امور دام کشور هم خود را آماده خرید مرغ مازاد کند.

تامین به موقع نیاز نهاده‌ای مرغداران از دیگر عواملی بود که به ثبات بازار مرغ کمک کرد، وضعیت توزیع در سامانه بازارگاه بهتر شد و قیمت‌ها در این بازار تعدیل شد اکنون به گفته فعالان صنعت مرغ، قیمت هر کیلو کنجاله سویا 20 هزار و 150 تومان و هر کیلو ذرت 11 هزار و 300 تومان فروخته‌ می‌شود در حالی‌که پیش از این در بازارهای سیاه به کیلویی 40 هزار تومان هم رسیده بود.

ثبات قیمت بازار گوشت مرغ+ اینفوگرافی

  

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .