چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲

حمایت بانک کشاورزی از اشتغالزایی، بهبود معیشت و تحکیم بنیان خانوار با پرداخت افزون بر 64 هزار میلیارد ریال تسهیلات

 

کشاورزی آینده جهان- 10/ 08/ 1402

در خبرها آمده بود؛ بانک کشاورزی از ابتدای سال 1402 تا پایان مهرماه، افزون بر 64 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت کرده است.

 

این تسهیلات که در راستای حمایت از اشتغالزایی و بهبود معیشت خانوارها، تسهیل شرایط ازدواج، تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت، پرداخت شده است از طریق شعب این بانک در سراسر کشور طی هفت ماهه ابتدای سال جاری و به تعداد بیش از 38 هزار و 445 فقره تسهیلات قرض الحسنه بوده که جمعا به مبلغ 64 هزار و 362 میلیارد ریال به متقاضیان و واجدان شرایط پرداخت شده است.

 

بر اساس این گزارش، تسهیلات قرض الحسنه بانک کشاورزی در سال جاری تاکنون در قالب تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، قرض الحسنه فرزندآوری، اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، ودیعه مسکن مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی و نیز تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی پرداخت شده است.

 

گفتنی است این تسهیلات علاوه بر تسهیلات و حمایت های مالی است که بانک کشاورزی در جهت توسعه بخش های مختلف کشاورزی مانند مکانیزاسیون، خرید تضمینی محصولات و اعطای وام در قالب کمک به کشاورزان به عمل می آورد. در این رابطه براساس گزارشی که توسط فرشید فرخ نژاد، مدیرعامل این بانک در مجمع عمومی بانک کشاورزی عنوان شد؛ در سال 1401 علیرغم برنامه تعهدی بانک مبنی بر پرداخت 120 همت تسهیلات؛ مبلغ 188هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک کشاورزی پرداخت شد.

 

همچنین براساس گزارشی از روابط عمومی بانک کشاورزی، با حمایت بانک کشاورزی و در راستای رشد تولید و افزایش اشتغال، از ابتدای سال 1402 تا پایان شهریورماه،314 فقره طرح راکد و غیرفعال، تعیین تکلیف شده و به چرخه تولید بازگردانده شده است.

 

این گزارش یادآور می شود: از مجموع 609 فقره طرح غیرفعال، راکد و موعد گذشته بیش ازدو سال که در ابتدای سال جاری شناسایی شده، تعداد 314 فقره طرح از طریق تامین مالی به مبلغ 16 هزار و 257 میلیارد ریال، با اقداماتی نظیر تمدید، رفع مشکل پرداخت اقساط، تخصیص تسهیلات تکمیلی و سایر اقدامات قانونی، تعیین تکلیف و به چرخه تولید بازگردانده شده است.

 

این در حالی است که بانک کشاورزی به رغم حمایت های گوناگون از اقشار مختلف جامعه در زمینه رشد سرمایه بانکی و کاهش اضافه برداشت از بانک مرکزی، تامین منابع پایدار و ارزان برای استمرار تولید در بخش کشاورزی، شناسایی و رفع مشکل طرح های راکد، مدیریت هزینه ها و درآمدها و کسب رتبه های برتر در عرصه بانکداری چه در داخل و در عرصه های بین المللی همواره پیشتاز بوده است.

 

 

 

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید:

 

t.me/kajpress00

 

instagram.com/kajpressnews 

 

ble.ir/@kajpress_ir

 

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .